Що було причиною трагедії в родині Івоніки Федорчука?

Твір на тему: «Що було причиною трагедії в родині Івоніки Федорчука?» Ви можете написати використовуючи поданий варіант.

Що було причиною трагедії в родині Івоніки Федорчука?

Попри те, що повість Ольги Юліанівни Кобилянської «Земля» відтворює події кінця дев’ятнадцятого століття та її актуальність не втрачена й до сьогодні. Авторка майстерно змогла торкнутися таких вічних проблем, як життя та смерть, злочин і кара, родинні негаразди.

Івоніка Федорчук і його дружина Марія – справжні господарі на своїй землі. Все життя вони трудяться не покладаючи рук. Земля для них все – і годувальниця, і багатство, і розрада. Тому подружжя сподівається, що їх сини також зможуть увібрати цю любов.

Михайло і Сава – такі рідні й такі різні, мов два полюси. Старший син Михайло все ж зумів виправдати надії батьків. А от Сава – абсолютна протилежність брата. Цей хлопчина ще з дитинства звик до кровопролиття, вбиваючи горобців, звірів. Він інший, його не цікавить земля як сімейна цінність. Його земля цікавить виключно через заздрощі.

Це і стало основною причиною братовбивства в сім’ї Федорчуків.  Адже, як відомо, заздрощі згубили не одну людину. Сава отримав умову від батьків: або Рахіра (коханка), або земля. Та жадібний хлопець вирішує отримати і те, й інше. Тому й наважується на серйозний крок – вбити рідного брата. Саме з цього моменту земля починає керувати людьми. Тепер її зневажають, проклинають, бояться. Кульмінаційними стали слова батька на похороні старшого сина, єдиної надії в сім’ї: «Не для тебе, синкові, була вона, а ти для неї! Ти ходив по ній, плекав її, а як виріс і став придатний, вона відчинила впасти й забрала тебе…».

Ще однією причиною вбивства став негативний вплив із боку жінки. Рахіра була ще тою крутихвісткою на селі. І погодиться на одруження, тільки якщо Сава отримає землю. Тому хлопцем оволоділа лише одна думка: одружитися з Рахірою за всяку ціну. Навіть якщо ціна ця буде надто високою.

Повість «Земля» – це страшна розповідь про події, які можуть проникнути в будь-яку родину, де матеріальне ставлять значно вище духовного. Тому не варто нехтувати родинними цінностями, бо кожна така помилка може стати фатальною.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: