Шхуна “Колумб” Скорочено

Микола Трублаїні – Шхуна «Колумб»  скорочено читати на українській мові – ви можете прочитати за 35-40 хвилин.

 

Микола Трублаїні Шхуна “Колумб” скорочено

 

Шхуна “Колумб” короткий зміст не донесе всіх детелей повісті, тому твір краще читати повністю.

Частина 1 Шхуна “Колумб” скорочено

 1. Незнайомка з зонтиком

Марко, юнга зі шхуни «Колумб», повертається з маяка, де живуть його батьки, до бухти Лебединого острова. Починається дощ і, біжучи на шхуну с пиріжками, помічає дівчину з зонтиком, яку ніколи раніше не бачив на острові. Вона пропонує йому йти під її зонтиком і так вони доходять до хатини Тимоша Бойчука, де Марко залишає дівчину, а вона йде далі. В хатині Марко чує уривок розмови, з якої розуміє, що хтось приїхав на острів з дочкою через пісок.

 1. На «Колумбі»

Шхуна «Колумб» належала Рибтресту, на якій іноді рибалили, але зазвичай збирали рибу з інших шаланд. Колись цю побиту шхуну прибило до берега і Стах Очерет організував її ремонт, а потім став її шкіпером. Окрім Стаха і Марка на шхуні ще був моторист Левко Ступак і матрос-стерновий Андрій Камбала. Після дощу Стах говорить команді, що вони сьогодні мусять відпливати, щоб перевезти дві бочки цінного піску.

 1. Юнга

Острів Лебединий був розміром 30 на 4 кілометри. На ньому було багато птиці і лисиць, а мав таку назву, бо це була стоянка при перельотах для багатьох тисяч лебедів. На острові було приблизно 40 рибальських хат, які утворювали Соколиний висилок. Також відокремлено стояли маяк та хата інспектора рибного нагляду Якова Ковальчука.

Марко вже другий рік був юнгою на «Колумбі» і мав через місяці три її покинути, щоб здати іспити і піти навчатися до мореплавного технікуму. Він куховарив, робив усі записи і міг при необхідності замінити будь-кого з команди. Всі його любили.

 1. Торіанітовий пісок

До шхуни приносять бочки з піском, а разом з ним приходить професор Андрій Ананьєв зі своєю дочкою Людою. Це була дівчина з якою Марко разом йшли під зонтиком. Вони познайомились і Люда з радістю допомогла Маркові з їжею. Далі професор розповів команді, що пісок на острові містить торіант. А поспішають вони, щоб застати професора Китаєва у Лузанах, який зробить лабораторне дослідження піску.

 1. Рейс у Лузани

Дорогою шхуна зустрічає «Невтомного буревісника» і Стах розповідає його історію. Як було два кораблі «Невтомний» і «Буревісник» і кожного з них було знищено, але потім з їх частин склали нового і тепер він займає перше місце по точності стрільби та швидкості ходу для цього типу кораблів.

В Лузанах професор із піском пересідає на пароплав «Пенай», а Люда на «Колумбі» повертається на Лебединий.

 1. Агент «№22»

Таємний агент №22 отримує наказ, відправитися на Лебединий острів і зірвати видобуток торіаніту, дістати у професора Ананьєва проект його добування і знищити автора проекту. Так як з торіаніту можливо добувати у великій кількості гелій, а зараз на цей газ монополія у США.

 1. Змагання

Серед дітей відбувається змагання з плавання, в ньому приймають участь Люда і Марко, якого вважають найкращим плавцем серед дітей. В останню мить Люда обганяє Марка і говорить, що вона займається плаванням. Одного з плавців схопили судороги і Знайда (на прізвисько дефективна) рятує його. Ковальчук тим часом свариться на «Колумбі» з рибалками через розміри риби.

 1. Знайда

В рік Грицькового народження (брат Марко) поблизу Лебединого зірвався корабель, рибалки допомагали потерпівшим. Серед них була дівчинка, котра зосталась без батьків, і дружина Ковальчука взяла її до себе, і всі стали називати її Знайдою. Але згодом дружина померла, Ковальчук не пускав дівчинку в школу і називав її дефективною. Люда прийшла до хати Ковальчука подякувати Знайді і запропонувати погуляти, але та відмовила.

 1. Фотограф Анч

На острів прибуває фотограф Анч (агент №22), котрий оселяється у інспектора Ковальчука.

 1. Формула Андрія Ананьєва

Професор збирає усіх островітян і розповідає, що таке торіаніт та гелій, і для чого його добувати. Люда, Марко та Левко (врятував Знайду і вважається її хрещеним) вирішують купити нові речі для Знайди, адже зараз вона ходить у мішковині.

 1. Дівчинка із свічкою

Анч розповідає Ковальчуку, що знає за його минуле в 1918 році, за що тому загрожує смерть. І просить допомогти у виконанні завдання, за що Ковальчукові заплатять та вивезуть за кордон. Ковальчук погоджується, а Знайда за стіною підслуховує частину розмови.

 1. На піщаному горбі

Професор з Людою роблять заміри піску, до них приходить Анч та знайомиться. Анч пропонує свою допомогу та розпитує професора, де той тримає документи. Люда з Анчем потоваришували.

 1. Подарунок.

Анч отруює одну з цигарок у своєму портсигарі, щоб дати її професорові. Папір від отрути викидає на подвір’я. До Знайти приїжджають Люда, Марко і Левко і дарять нове плаття, сандалії і солом’яний капелюшок. Свиня знаходить отруєний папір і здихає. Знайда у розпачі, але Левко і Анч кажуть, що то чума. Анч з друзями відпливає на «Колумбі».

 1. Купання в морі

Анч знайомиться з командою «Колумба», вони йдуть за рибою, а потім купаються у відкритому морі.

 1. Цигарка з трифенілометрином

Анч приходить до професора і показує фотографії. Потім дає йому одну з трьох цигарок і ще одну бере собі. Отрута має подіяти за 15 хвилин, але нічого не відбувається. Анч перевіряє третю цигарку і бачить, що вона також без мітки і думає, що він скурив отруйну цигарку і тікає до Ковальчука.

 1. Повернення Ковальчука

Дорогою Анч заспокоюється, адже він мав би уже померти, якщо скурив отруйну цигарку. Але не розуміє, де вона поділася. Вдома Ковальчук каже, що купив човна для втечі. Анч дає інспекторові нове завдання, поїхати до Лузан і зустрітися зі зв’язковим (одноокий моряк) та обмінятися газетами. Ковальчук розповідає, що скоро на острові буде свято рибалок.

 1. Їдальня «Кавказ»

Ковальчук має обмінятися зашифрованими газетами зі зв’язковим, але в цей час до їдальні входить команда «Колумба» і план майже зірвано. Але зв’язковий самостійно обмінює газети і Марко помічає, що газети поміняні. Коли «Колумб» відпливає, Марко бачить зв’язкового вже без пов’язки на оці, а Ковальчук каже, що то не він. Вдома Анч відправляє інспектора ще раз до міста за посилкою.

 1. Свято на острові

«Невтомний Буревісник» прибуває до острова і починається свято. Надвечір Анч його покидає, щоб зарядити фотоапарат. Марко каже Люді, що йому не подобається Анч і Ковальчук. Діти вирішують піти до Ковальчука і запросити Знайду на свято.

 1. Анч здійснює свої плани

Анч викрадає портфель професора. Потім прибуває Ковальчук з пекельною бомбою і Анч наказує закласти її на «Колумбі», адже Ананьєв разом з дочкою будуть на ній о 10 вечора. Анч зостається на одинці зі Знайдою і зачиняє її у льосі, а сам іде.

 1. Розшуки Знайди

Марко і Люда визволяють Знайду і вона каже, що о 10:45 буде зірвано «Колумб». Спочатку діти намагаються підпалити хату інспектора Ковальчука та не знаходять сірників, тож вирішують плисти до есмінця і розповісти все капітану.

 1. Лігво в гущавині

Ковальчук і Анч зустрічаються біля каюка і чекають на вибух. Коли чують його, то вирішують, що справа зроблена і тікають.

 1. На «Буревіснику»

Марко першим допливає до корабля і «Буревісник» на повному ходу пливе на допомогу «Колумбу». О 10:43 всіх евакуювали зі шхуни, але Марко зостався на ній. На останніх секундах він знаходить бомбу і жбурляє її за борт. Лунає вибух, але «Колумб» уцілів.

 1. Сплата готівкою

Червоноармійці разом з дітьми вирушають на пошуки диверсантів. Пес Ковальчука Розбій бере слід свого хазяїна і приводить усіх до трупа інспектора Ковальчука, Анча знайти не вдається.

 1. Звіт

«Номер 22» прибуває і дає звіт начальству. Виявляється, що в портфелі не було потрібних документів, а професор вижив. Агент каже, що мусив вбити Ковальчука адже їх наздоганяв пес, а каюк з двома пасажирами не зміг би далеко втекти.

Частина 2 Шхуна “Колумб” скорочено

 1. Труп у бухті

Грицько (молодший брат Марко) помічає труп на березі, яким виявився новий інспектор. Знайду бере на виховання сім’я Тимоша Бойчука.

 1. Тривожна ніч

Професор продовжує досліджувати пісок і знаходить ще поклади монациту. Вечором він іде до Бойчука, щоб той допоміг з рибалками у розвантаженні устаткування для добування торіаніту, але Бойчук десь зник і всі вирушають на його пошуки.

 1. Остання здобич

Наступного дня знаходять тіло утопленого Бойчука з ґудзиком у руці, який невідомо звідки з’явився. Відбуваються похорони Бойчука і нового рибного інспектора.

 1. Розмова на шхуні

«Колумб» повертався з великим уловом камбали і вночі зайшов у бухту разом з «Буревісником». Було вирішено ранком відвести як дарунок мішок риби на есмінець. Марко з Людою домовляються взяти Знайду на зиму у місто (Люда там живе, а Марко буде навчатися).

 1. Крик у тумані
  Ранком на морі сильний туман, але до «Колумба» припливає Знайда. Марко з Людою беруть її з собою, щоб передати мішок риби. Потім чути чиїсь крики і з «Колумба» і з «Буревісника» вирушають на допомогу. Тільки по обіді знаходять притоплений каюк «Альбатрос» на якому були діти, але їх ніде немає.
 2. Водолази на ґрунті
  Спочатку два водолази, а потім і їх командир у масці обшукують дно, де загубились діти. Їм вдалось знайти тільки два затоплені рибацькі каюки: інспектора і рибалки.
 3. Знахідка на «Альбатросі»
  Коли вичерпували воду з «Альбатроса» знайшли ґудзика з емблемою ворожої країни. Почали розслідування і спочатку подумали, що то ґудзик, що забрала Знайда на пам’ять про Тимоша, але потім помітили, що він з клаптиком тканини. З’явилась підозра, що то вже інший ґудзик. До бухти прилітає водний літак «Розвідувач риби» з двома чоловіками, один з них мав дерев’янку замість ноги.
 4. Шукачі риби
  Одноногим був Петро Петрович Бариль, що був вправним льотчиком, він врятував два екіпажи літаків під час неминучого зіткнення. Але одного разу бомба зірвалась під літаком і йому перебило ногу, він все ж посадив літак і врятував свій екіпаж. Він одержав звільнення, але вибив собі місце у цивільній авіації для пошуку риб і допомозі рибалкам. Це був його перший виліт, пролітаючи він і його помічник помітили рибу, а потім лише Бариль помітив підводний човен. На Лебединому Бариль мав розмову з Трофімовим і Ананьєвим і сповістив про підводний човен. Але доказів у нього не було, так як його помічник Петимко його не бачив.
 5. Напад
  Що трапилось з дітьми: коли Люда, Марко і Яся пливли до «Буревісника» до них підійшов човен, в якому були Анч і ще однин чоловік. Вони оглушили та позав’язували дітей, а потім забрали їх на диверсійний підводний човен.
  10. Ворог під шапкою-невидимкою
  Історія появи і розвитку підводних човнів. Перша відома історична перемога підводного човна «У-9» над трьома англійськими крейсерами: «Абукір», «Хог», «Крессі».
  Коли Марко зрозумів, де він знаходиться, то намагався все запам’ятати і зрозуміти якій державі належав корабель, але форма підводників їх не видавала. Лише ґудзики Анча виказували його. Анч забирає Марко до капітана.
 6. Допит
  Марко допитує Анч і командир корабля, він відмовляється співпрацювати і його б’ють. Потім Марко розповідає, що знає. Приводять Люду, яка починає все вигадувати на допиті, і Марко називає її «зрадницею», за що отримує кастетом по голові і його словам більше не вірять. Приводять Ясю, яка не каже ні слова, Анч намагається її вдарити кастетом і Марко підставляє свою руку. Їх вдвох забирають, а Люду повторно і детально допитують.
 7. «Буревісник» іде в розвідку
  Капітан «Буревісника» Трофімов вирішує обстежити море в пошуках підводного човна. Одного разу вони почули в гідрофонах шум підводного човна, але він швидко стих і корабель ранком повернувся до Соколиної бухти.
 8. Прощальний лист
  Діти опиняються в одній каюті і Марко з Людою перемовляються за допомогою азбуки Морзе стискаючи один одному руки, щоб домовитись за подальші дії. Вирішено, що Люда буде надалі брехати, а Марко звинувачувати її в зраді. Він на неї кричить і майже б’є, але до каюти заходить Анч і забирає Люду. До каюти потім приходить матрос і пропонує написати Маркові листа рідним, так як співчуває дітям і знає, що вони вже не виживуть. Марко встигає передати листа до приходу Анча. Анч каже, що так як вони не співпрацюють, їм залишилось жити ще декілька годин.
 9. Люда просить пробачення
  Люду замикають у окремій кімнаті, де вона ховає під одежу надувну подушку. Далі її приводять до капітана і дозволяють написати листа татові про їх зустріч у Лузанах. Капітан і Анч говорять, що час викинути у море Марка і Ясю. Люда розуміє їх мову, але не виказує себе, і просить дозволити зустрітися з Ясею.
 10. Синій пакет
  Марко приводять до каюти капітана і Анч розповідає як убив нового інспектора і рибалку. Під час зупинки човна Марко викрадає папери зі столу капітана. Потім Анч показує Маркові його лист батькам, що був у матроса і дає зрозуміти, що то була провокація.
 11. Постріл торпедою
  Надводна база «Кайман» передає відомості підводному човну про торгівельне судно «Антопулос», що перевозе устаткування для добутку торіаніту. Капітан вирішує пустити торпеду у корабель. Спочатку торпеда не влучає, але кружляючи по спіралі знаходить свою ціль і підриває корабель. Команда «Антопулоса» покидає корабель, не встигаючи подати SOS.
 12. Потоплення полонених
  Анч будить Макра і Ясю, виводить на зовнішню поверхню човна і пропонує ще раз розповісти, що вони знають. Яся розповідає Анчу, що то вона викрала і спалила цигарки з отрутою, щоб він не отруїв професора. Анч у люті покидає їх і човен починає занурюватись.
 13. Знову на розвідці
  До острову прибувають слідчі, які спочатку намагаються вирішити чи справді Бариль бачив підводний човен. Так як доказів немає, віддано наказ розвідати море і у випадку виявлення човна у прибережній смузі потопити його, а якщо у відкритому морі, то з’ясувати кому він належить. На допомогу «Буревіснику» надано «Розвідувач риби». Починаються пошуки і «Розвідувач риби» зникає. З радіограми на есмінці дізнається про потоплення «Антопулоса».
 14. У відкритому морі
  Коли Марко і Ясі залишились самі у відкритому морі за 100 км від берега, Яся достала надувну подушку, що їй передала Люда. Це дало надію на порятунок дітей. Вдень вони побачили літак, але потім він віддалився, почулись постріли і більше нікого не бачили.
 15. Під вогнем зенітних кулеметів
  «Розвідувач Риби» помітив підводний човен, та коли підійшов побачити його прапор, літак обстріляли і Бариль був змушений зробити аварійну посадку. Коли дивились на проблеми, то помітили, що один з баків прострілено і злетіти вже не вийде. Потім Петимко помітив двох «утоплеників» і виловив їх. Ними виявилися Марко та Яся, які вже ледве трималися. Марко розповів льотчикам про їх пригоди і папери, що він вкрав.
 16. Паруси на літаку
  Так як на літаку не було бензину до нього приладнали парашути і він поплив як корабель під парусом. Через деякий час вони наштовхнулись на підтоплений корабель, який виявився «Антопулос». Марко і Петимко поплили до нього на кліперботі і знайшли там бочку з бензином. Петимко поплив до човна за допомогою, щоб перевезти бензин. Марко залишився сам і почув ревіння звірів. Наступала ніч.
 17. Дивний пароплав
  До Марка припливає Бариль і Петимко, вони знаходять бочки від пива і вирішують частину бензину перелити туди. В цей час на літаку гасне вогник і Бариль змушений повернутися, щоб його засвітити. Потім припливає Яся і зостається з Марком далі перекачувати бензин, а Петимко з першою бочкою пливе до Бариля.
 18. Хижаки
  Марко і Яся обстежують корабель і помічають хижаків (леви, тигри) на капітанському місткові. Вони тікають від них до радіорубки, де Марко подає сигнал SOS. До потопаючого «Антопулоса» підходить підводний човен.
 19. На підводному кораблі
  Коли вдень підводний човен піднявся очистити повітря, вони помітили літак «розвідувач Риби», що наближався до них і вирішили його збити. Але втратили його і вирішили, що він потоплений. Тим часом Люда написала листа татові, в якому зашифрувала послання, і передала Анчу. Та Анч його швидко розгадав і дав листа своєму помічникові, щоб той тепер написав власне, наслідуючи почерк Люди. Ввечері підводний човен помічає притоплений «Антопулос» і відправляє до нього 5 людей разом з помічником Анча.
 20. Невідомий кореспондент
  На «Буревіснику» шукали «Розвідувач Риби», та почули SOS від плавучої станції і, включивши пеленг, пішли на зближення. У ночі вони побачили палаюче судно і зафіксували у гідрофони підводний човен.
 21. Пожежа
  Пірати висадились на «Антопулос», Марко і Яся спостерігали за ними. Коли відчинили кают-кампанію почали гриміти вистріли і почалась боротьба між піратами і звірями. Тим часом Марко і Яся перебралися усередину рятівної шлюпки. Коли пірати покинули корабель, човен почав обстрілювати корабель, щоб остаточно потопити його.
 22. Бій з підводним кораблем
  Підводний човен починає бій з «Буревісником», спочатку він випускає у нього торпеду, яка розривається поряд з есмінцем. Капітан Трофімов наказує вимкнути все світло, щоб запевнити піратів у влучності пострілу. Коли ж човен піднімається на поверхню, лунає команда «повний вперед» і есмінець мчить на зустріч човну. Останній робить екстрене заглиблення, але «Буревісник» викидає підводні бомби і майже впевнений у знищені підводного човна. До «Буревісника» підходить «Розвідувач Риби» і рапортує про те, що з ними сталось останнім часом.

Частина 3 Шхуна “Колумб” короткий зміст

 1. Сестра-жалібниця

До Люди принесли пораненого звірами помічника Анча і наказали піклуватися про нього. Потім відбувався двобій з «Буревісником» і одна з мін поламала човен, тепер він не міг піднятися. В торпедному відсіку закінчувалось повітря і щоб матроси не скористалися торпедами, їх відключили від електрики. Коли човен остаточно зупинився на глибині 85 метрів, капітан з Анчем вирішили втекти з човна, скориставшись рятівними парашутами ( було лише 2 парашути).  Вони вбивають помічника капітана, Анч прощається з Людою і своїм помічником і разом з капітаном виходять на поверхню.

 1. Анчоус

«Колумб» перевозив рибу до Лузан і помітив рятівний човен, в ньому були Марко і Яся. Діти розповіли про свої пригоди і лягли потомлені спати.

 1. Ще одна зустріч

На «Колумбі» помічають ще один рятівний човен з двома людьми і беруть їх на борт. То виявляються Анч і капітан, вони користуються необачністю рибалок і стріляють у Стаха і Андрія, залишаючи Марко і Левка для керування шхуною. Яся виплигує за борт і пірати стріляють по воді.  Коли ж вона довгий час не випливає, то вирішують, що вона втопилась. Пірати дозволяють занести Стаха і Андрія до рупки (Стах важкопоранений, Андрій знепритомнів), а Марко і Левка прив’язують до стерна і мотора.

 1. На південь

Пірати наказали йти на південь, де їх очікував «Кайман». Капітан тим часом знайшов зниклі документи, які Марко вкрав. Коли Анч вирішив провірити поранених, то з’ясував, що вони зачинилися з середини і їх звідти не достати. Тому він зачинив їх ззовні також. У піратів лишалося по патрону у револьвері.

 1. Відро на хвилях

Яся не втопилася, вона скористалася трюком: коли плигнула у воду, то використала відро щоб біти не помітною. Так вона могла пробути під водою достатньо часу, щоб пірати вирішили, що вона втонула. Коли ж шхуна пішла на південь, Яся поплила до Лебединого.

 1. Шквал

На морі почався шквал, чим скористався Марко: він змінив рух шхуни і тепер вона майще доплила до Лебединого. Тим часом Левко зламав мотор, щоб вони не могли іти на максимальній швидкості.

 1. Самітній плавець

На маяку сім’я Марка не знаходила собі місця і дід Махтей вирішив пройтись по берегу. Там він знайшов непритомну дівчинку. Коли приніс її до дому, то Грицько впізнав у ній Ясю Знайду. Вона сказала, що пірати захопили «Колумб» з Марком.

 1. «Кайман»

«Кайман» у відкритому морі чекав на підводний човен, але човен не виходив на зв’язок і не приходив на зазначене місце. Капітан корабля разом з його помічником (начальник Анча) вирішили чекати їх.

 1. Гонитва

Дід Махтей приплаває до капітата «Буревісника» Трофімора і розказую, що «Колумб» захоплено піратами. Потім на есмінець прибуває Яся з мамою Марка і починається гонитва. Трофімов просить у «Розвідувача Риби» допомоги і Бариль вилітиє на пошуки «Колумба». Спочатку вони знаходять «Кайман», а потім і «Колумба», який йде до нього на зближення. Бариль сповіщає про знахідку «Буревісника» і есмінець на повному ходу йде на перехоплення. «Розвідувач Риби» летить до «Колумба».

 1. Ранок полонених

На ранок пірати на «Колумбі» помічають «Каймана», подають йому сигнали і йдуть до нього. «Кайман» також їх помічає і пливе до них. В цей час Левко, щоб виграти час ламає мотор і шхуна зупиняється, за що одержує по голові пістолетом. Але вбити Левка не виходить, так як над «Колумбом» кружляє Бариль.

 1. Іспит

«Колумб» стояв на місці і з двох сторін до нього підходили «Буревісник» і «Кайман». Відстань між есмінцем і шхуною була в 7 разів більша, тому Трофімов дозволив старшому механікові втілити свій план по збільшенню швидкості. Щоб есмінець не проскочив між шхуною і пароплавом, було вирішено на повному ходу викинути шлюпку з червоноармійцями, які б перекрили доступ для втечі піратів. У разі підйому піратів на пароплав, їх вже не змогли б затримати. Задум Трофімова спрацював.

 1. Сльози мерця

Капітан підводного човна зрозумів, що їм не втекти, тому застрелився і пішов під воду з документами. Марко пригнув за ним і дістав документи. Анча арештували. «Кайман» поволі почав відходити. Потім розбили рубку і дістали звідти Стаха і Андрія. Стаха відправили до лазарету, А Андрій просто знепритомнів від страху, з ним було все гаразд.

 1. Плями на воді

Андрій розповів як забарикадувався у рубці від піратів і доглядав за Стахом.  «Буревісник» йшов до Лебединого острова і помітив плями на воді, то витікала нафта з підводного човна. Вирішили його облишити і наступного року вже підняти.

Частина 4 Шхуна “Колумб” короткий зміст українською

 1. Живцем поховані

На підводному човні Люда з Антоном (поранений помічник Анча) вирішують викинути аварійний буй, який сповістить про їх перебування і що вони ще живі. Люда пише записку і викидає капсулу.

 1. Новий шкіпер

На «Колумбі» призначають нового тимчасового шкіпера Марка. А місце юнги займає тепер Яся.

 1. Маленький бігун

Йдуть розробки торіанітового піску, тут знаходиться професор Ананьєв. До нього прибігає Грицько і сповіщає, що Люда ще жива і зараз професорові принесуть її лист.

 1. Час уповільнював свій біг

Люда заставила підписати Антона документ, який засвідчував, що тепер підводний човен належить Радянському Союзу. Далі вона сповістила новину по телефону іншим членам екіпажу і вони стріляються. На човні залишаються тільки Люда і Антон. Люда знаходить у Антона лист, який він підробив, щоб виманити професора Ананьєва. Люда міняє його на її власний лист. Антон його з’їдає і каже, що то був лист його нареченої.

 1. Сонячний газ

Починається розшукові роботи підводного човна. Водолазам треба спускатись на 85 метрів, чого вони ще не робили. Є велика проблема кесонної хвороби (при швидкому підйомі з води «закіпає» кров), але її можна вирішили, замінивши азот на гелій. Професор обіцяє надати достатньо гелію.

 1. Втрачаються надії

Повітря на човні меншає і Антон пускає стиснене повітря, дихати стає легше, але збільшився тиск у каютах. Потім Антон божеволіє, хоче взнати секрет розробки гелію. Люда зачинається від нього в окремій каюті.

 1. Водолаз іде на глибину

«Буревісник», «Пенай» (пароплав з Лузан) і «Колумб» підходять до місця, де потоплено підводний човен. Починається розвідка металошукачем і потім водолаз Варивода занурюється.

 1. Стук

Варивода знаходить підводний човен і простукує його, щоб зрозуміти, чи ще живі на ньому. Йому відповідають і водолаз повертається на поверхню.

 1. Декомпресаційна камера.

Так як швидко підняти човен було неможливо, вирішили спустити декомпресаційну камеру з лікарем і Вариводою. Там вони мають під’єднатися до човна, закачати в човен чисте повітря, вирізати отвір і через нього врятувати людей. Коли все було зроблено, Варивода спускається в човен і знаходить там збожеволівшого Антона.

 1. Зліт на поверхню

Варивода оглушив Антона, а потім пропиляв двері до капітанської каюти, звідки дістали непритомну Люду. Камера з двома урятованими спливла на поверхню.

Епілог

Марко пішов вчитися, де як один з кращих учнів вирушив у навколосвітнє учбове плавання на паруснику «Відвага». Яся також пішла вчитися на командира підводника, а Люда наздоганяє пропущене навчання.

Стах Очерет повернувся на «Колумб», а Грицько каже дідові Махтею, що буде капітаном бойового корабля.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: