“Школярка з передмістя” скорочено

Оксана Думанська “Школярка з передмістя” скорочено допоможе згадати сюжет цієї цікавої повісті. Короткий зміст “Школярка з передмістя” варто читати лише в тому випадку, якщо у Вас не вистачає часу прочитати його повністю.

Оксана Думанська “Школярка з передмістя” скорочено читати

Оповідь ведеться від першої особи, оскільки твір має форму щоденника. Прикметним є те, що жоден герой не має імені.

Насамперед
Оповідачка зауважує, що цей щоденник вона знайшла несподівано – перебирала свої речі. Писати щоденник її привчала бабуся. Зараз вона вже студентка і от-от має закінчити навчання. Гортати сторінки свого щоденника часів шкільництва виявилось доволі цікавим заняттям.

Початок вересня
Тут оповідачка описує свою сварку з “кєрою” через свій зовнішній вигляд. А далі розповідає, що живе вона з бабусею у доволі просторому, але не дуже багатому будинку. Батьки її розлучились коли вона була ще маленькою, але тато не забув своєї доньки і часто навідувався в гості з подарунками. Мама ж ось уже кілька років перебувала у Греції на заробітках. Приїздила декілька разів на рік, але все ж доньці її страшенно не вистачало.

Ще початок вересня
Якщо бути чесними, то в будинку крім бабусі й оповідачки жив ще й пес. Тому їх насправді було троє. Іншого господарства і навіть городу вони не мали і це здавалось дуже дивним усім сусідам. Але такі порядки завів в домі ще прадідусь.
Бабуся оповідачки була вчителькою, але тепер перебувала на пенсії. Вона була дуже освіченою, розумною і сучасною жінкою, ніколи не сварила онучку і завжди давала їй мудрі поради. Вона могла б ще працювати у школі, але мусила доглядати маленьку онуку, тому пішла з роботи.
В школі дівчина через якісь дрібниці знову посварилась з кєрою та ще й зі своїм хлопцем. А все тому, що їй з дурості просто хотілося “попити з нього крові”.

Середина вересня
Зі своїм хлопцем оповідачка не говорила вже тиждень. І тому на зло пішла на дискотеку з сусідом, майбутнім ветеринаром. Він був на декілька років старший і часто допомагав дівчині з лікуванням собаки. На дискотеці всі обговорювали оповідачку і її нового кавалера. Школярка навіть трохи посварилась через це з подругою. Прийшов і її колишній хлопець. Звичайно йому про все розповіли. Але він так і не підійшов помиритись. Та це вже й байдуже – школярка вже була закохана у сусіда. До того ж він поцілував її на прощання!

Початок жовтня
В школі вчителька української мови (украля) задала писати переказ. Це все задля підготовки до іспитів – цьогоріч вони закінчують школу. Оповідачка дуже знудилась поки писала переказ. Добре, що з подругою вони помирились. Однокласники оповідачки просили кєру поїхати в Карпати, на що вона відповіла, що їм треба думати про іспити, а не про поїздки. Оповідачка засмутилась, бо насправді дуже хотіла в гори. Вона частіше буває на морі, ніж в Карпатах. До моря вони їздять з мамою кожного літа на десять днів і там вже дівчина говорить з мамою досхочу!

Середина жовтня
Оповідачка думала про сусіда, сподівалась що він подзвонить або прийде, але нічого такого не було. У четвер вона пішла гуляти містом у надії його побачити, але цього не сталось. А ввечері застала вдома тата з бабусею. Тато повідомив, що одружується. Це стало несподіваною новиною для школярки.

Ще жовтень…
Школярка обговорила звістку з подругою і після цього трохи заспокоїлась. З цією новиною вона трохи вже призабула сусіда, але він нагадав про себе і запросив до нічного клубу. Спочатку бабуся не хотіла її відпускати, але таки дозволила піти. Оповідачка розважалась у клубі до ранку. Після такої ночі вона, звичайно, не пішла до школи і спала ввесь день.

Кінець жовтня
Тато запросив дочку з бабусею у гості познайомитись з його майбутньою дружиною. Відвідини пройшли тихо й мирно, але дівчина з подивом зрозуміла, що у тата є син – трирічний хлопчик. Вдома вони з бабусею обговорили цю ситуацію. Виявилось, що бабуся здогадувалась щодо наявності у тата ще однієї дитини – він колись телефонував до неї з питанням про те, які ознаки вітрянки. У школярки ця новина не вкладалась в голові.
Собаці потрібно було зробити щеплення і бабуся попросила онуку звернутись з цим до сусіда. Він погодився і швидко зробив усе як треба, а після цього дівчина з сусідом і бабусею кавували. Бабуся обережно розпитувала хлопця про його плани на майбутнє. Виявилось, що він не хоче бути ветеринаром, а хоче працювати на ринку – видавати дозвіл на продаж м’яса. Школярку таке бажання здивувало. Її романтичні мрії трохи похитнулись.

Листопад
Приїхала мама. Це стало справжнім святом для школярки. Мама розповіла, що збирається переїздити на роботу до Данії. А ще розпитувала про нову татову дружину і навіть похвалила його вибір. При мамі дівчина запросила сусіда в будинок і весь вечір вони провели цілуючись у її кімнаті.
Мама була вдома три дні і дівчина не ходила до школи – хотіла більше часу провести з мамою. Цього разу мама не дуже сумувала, коли збирала речі. Цікаво, чому б це?

Листопад – Грудень
У школі був повний завал – школярка завалила контрольну з математики, та й інші предмети в неї “шкадибали”. Колишній хлопець усе хотів з’ясувати стосунки, але дівчина його уникала. Тим часом вона посварилась з сусідом, бо він не взяв її з собою на вечірку до друга в гуртожиток. Вони не розмовляли два тижні. Тут ще й сталась інша біда – у бабусі піднявся тиск і її забрали в лікарню. Декілька ночей з оповідачкою ночувала її подруга. Дівчина захотіла забрати бабусю додому, але їй не дозволили, бо вона школярка. Вона попросила допомоги у сусіда і під його відповідальність бабусю відпустили додому.

Січень – Лютий
Вдома бабуся повідомила онуці, що мама має на меті забрати її закордон. Це стало шоковою новиною. Трохи пізніше в школі обговорювали скільки коштів потрібно здати на випускний. Оповідачка знову почала сваритись з кєрою і однокласниками. Тут вона проговорилась про те, що має вчитись закордоном. Наступного дня школярка не пішла до школи, щоб там трохи вгамувались пристрасті. Додому приходив сусід і міряв бабусі тиск. А потім школярка пригощала його вечерею – їй подобалось відчувати себе господинею.

Березень
Бабуся одужала. Вона влаштувала онуку на додаткові заняття з англійської у своєї знайомої. Дівчині дуже подобались ці уроки – вона стала відчувати себе розкутішою у веденні розмови англійською.
Перед Паскою приїхала мама. Одного вечора додому прийшов тато і вони з мамою лишились самі, бо бабуся з онукою пішли в гості. По поверненню дівчина дізналась, що у її тата буде ще одна дитина – дівчинка. Це було для неї зрадою. Але згодом вона зрозуміла його.
Майбутній від’їзд закордон досі видавався нереальним.

Квітень
Перед самою Паскою в школі затіяли прибирання. Після нього школярка мала бігти додому допомагати мамі з бабусею з прибиранням і підготовкою до свята, але її клас вирішив піти на пиво і дівчина погодилась. У місцевому кафе трохи випили і закусили, і навіть випили на брудершафт (оповідачка зі своїм колишнім хлопцем). Говорили про школу і згадували різноманітні смішні і не дуже історії.
Святкували Паску. До школярки прийшов сусід і вони святкували разом. Від’їзд закордон здавався ще дуже далеким.

Травень
Документи до від’їзду були майже готові. Мама зізналась доньці, що насправді їде не працювати у Данію, а виходить заміж. Її майбутній чоловік має двох маленьких донечок, але не проти щоб донька його майбутньої дружини переїхала до них, проте вона має жити в окремій квартирі. Про все це домовлено в шлюбному контракті. Дізнавшись усі подробиці школярка посварилась з мамою – вона зовсім не розуміла як можна виходити заміж без кохання, ще й укладати якісь контракти! Але, чимало обговоривши ситуацію, донька з мамою помирились.
Настав останній дзвоник. Прощались зі школою і на очі наверталися сльози. Забулись всі образи і сварки.
Щодо сусіда, то оповідачка до нього трохи охолола – можливо через майбутній від’їзд.

Червень
Перед від’їздом школярка з мамою навідались до тата. Дівчині навіть вдалося потримати на руках свою маленьку сестричку.
Іспити вона склала без несподіванок добре (не без допомоги вчителів). Готувалась до випускного, але так і не потрапила на нього – саме того дня вони з мамою вже відлітали в іншу країну.

Насамкінець
В Данії оповідачка влаштувалась добре – спочатку два роки готувалась до вступу в університет, а потім успішно це зробила і переїхала у студмістечко. Стосунки з новою маминою сім’єю склались добре, але дівчина не хотіла їм заважати, тому і переїхала. Вона часто надсилає листівки додому бабусі і однокласникам. Вдома за весь час була лише двічі, хоча хотілося б більше.
Тепер вона стала трохи дорослішою і радо дивиться у майбутнє.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: