Скорочено «Анна Кареніна» Лев Толстой

Короткий зміст «Анна Кареніна» Лев Толстой

«Анна Кареніна» – це роман, який написав в 1877 році письменник Лев Толстой. Прочитати “Анна Кареніна” короткий зміст ви можете за 7 хвилин.

Роман Льва Толстого «Анна Кареніна», написаний 1877 році, розповідає про сумну любов заміжньої жінки. У цьому творі письменнику вдалося описати життя і звичаї петербурзьких і московських дворян другої половини XIX століття. Короткий зміст “Анни Кареніної” допоможе познайомитися з сюжетом книги і написати підсумкову роботу з літератури.

Персонажі твору

Великий твір Льва Миколайовича Толстого написано в жанрі роману. У ньому є як головні, так і другорядні персонажі, які вносять свій внесок у розвиток сюжету.

Головні герої:

 • Олексій Кирилович Вронський – молодий граф і офіцер;
 • Анна Аркадіївна Кареніна – знатна світська дама;
 • Олексій Олександрович Каренін – шановний в суспільстві державний службовець;
 • Дар’я Облонська — (Доллі) – хороша подруга головної героїні;
 • Степан Облонський (Стіва) – брат Анни;
 • Костянтин Дмитрович Левін — багатий землевласник;
 • Катерина Щербацька — (Кіті) – сестра Доллі.

У творі є кілька героїв другого плану, без яких роман не був би таким яскравим і насиченим.

Другорядні персонажі:

 • Сергій Іванович Кознишов – письменник і старший брат Костянтина Левіна;
 • Лідія Іванівна – літня графиня і хороший друг Олексія Кареніна;
 • Бетсі – подруга Анни Аркадіївни;
 • Сергій – восьмирічний син Кареніних;
 • Варенька – подруга Кіті.

Щоб краще дізнатися героїв твору, рекомендується прочитати його короткий зміст.

Короткий зміст

У родині Облонських намічається серйозний конфлікт. Доллі дізналася про зраду свого чоловіка Стіви. Обстановка була настільки напруженою, що, здавалося, вихід із ситуації знайти не вийде.

Одночасно в Москву приїжджає хороший друг невірного чоловіка Костянтин Левін, щоб зробити пропозицію молодшій сестрі Доллі — Кіті. Дівчина здається йому справжнім ідеалом. На жаль, в серці Катерини була інша людина-молодий офіцер Вронський, тому планам Левіна не судилося збутися. Сам Олексій Кирилович навіть і не думав про одруження.

Щоб примирити подружжя, з Петербурга приїжджає Анна Кареніна, рідна сестра Стіви. Побачивши дівчину, Вронський закохується в неї з першого погляду і всіляко намагається привернути до себе.

Доллі розповідає Ганні, наскільки важко вона переживає зраду чоловіка і більше не хоче мати з ним нічого спільного. Кареніна для порятунку ситуації застосовує свою дипломатичну майстерність, щоб зберегти шлюб Облонських.

Незабаром відбувся бал. Кіті не могла відірвати погляд від Анни і помітила, що за нею спостерігає її коханий. Дівчина розуміє, що щастя її зруйновано.

На наступний день після балу Анна їде назад до Петербурга і в поїзді бачить Вронського, що пішов за нею. Чоловік зізнається Кареніної в любові, чим сильно лякає її. На пероні дівчину зустрічає чоловік, якого вона не любила, але поважала. Олексій Олександрович займав хорошу посаду в Міністерстві, у нього практично не було вільного часу. Він дуже любив дружину, але рідко показував їй свої почуття.

Розвиток відносин

Після того як Вронський кинув Кіті і поїхав за Кареніною, у дівчини стався нервовий зрив, на тлі якого розвинувся туберкульоз. У будинок Щербацьких з’їхалося багато лікарів, щоб врятувати дівчину. Оглянувши її, лікарі сказали, що її необхідно відправити на лікування за кордон.

Анна Аркадіївна все частіше почала зустрічатися з вронським. Зазвичай їх побачення проходили в будинку княгині Бетсі, двоюрідної сестри графа. У суспільстві почали обговорювати їх зв’язок, що не могло не допікати Олексія Олександровича. Чоловік просить дружину не виходити за рамки пристойності. Анну дуже обтяжувала зв’язок з Вронським, раніше вона ніколи не могла піти на зраду, а зараз, зробивши цей жахливий проступок, відчуває себе справжньою злочинницею.

Мати молодого офіцера, дізнавшись про нове захоплення сина, була категорично проти цих відносин, вважаючи, що вони можуть перешкодити йому будувати кар’єру. Але Олексій Кирилович був налаштований дуже рішуче і вмовляв Анну кинути чоловіка і піти до нього. Дівчина розуміла: чоловік, щоб уникнути ганьби, ніколи не дасть їй розлучення, а в ролі коханки вона бути не хотіла.

Коли Каренін дізнався про зраду дружини, йому стало дуже боляче. Щоб не зіпсувати свою репутацію, він приймає рішення жити по-старому, але вже не може поважати дружину.

В цей час Катерина Щербацька поїхала на лікування за кордон, де познайомилася з мадам Шталь і її прийомною дочкою Варенькой. Кіті швидко подружилася з дівчиною і розповіла їй про свою сумну любов. Варя намагається заспокоїти співрозмовницю і радить простіше ставитися до проблем. Спілкування позитивно вплинуло на стан Кіті, і в Росію вона повернулася здоровою.

Думки про розлучення

Вронському стає відомо про вагітність Анни. Він хоче відвезти її від чоловіка, але грошей у нього на це немає. Під час розмови з коханим Кареніна розуміє, що не може піти від чоловіка і залишити сина заради з’єднання з коханцем.

Анна і Олексій Олександрович продовжують жити разом. Коли глава сім’ї застає дружину з коханцем в своєму будинку, його терпінню приходить кінець. Він оголошує, що подає на розлучення, а Сережу відвозить до сестри.

Каренін спілкується зі своїм адвокатом, він хоче зробити так, щоб дитина залишилася з ним. Дізнавшись, що для цього доведеться оприлюднити зраду, він відмовляється від цієї думки і їде у відрядження. По дорозі герой заїхав в будинок Облонських і повідомив, що розриває з ними всі родинні зв’язки. Їх сім’я в цей момент готувалася до весілля Левіна і Кіті. Дівчина прийняла пропозицію руки і серця Костянтина Дмитровича.

Анна Кареніна відправляє телеграму своєму чоловікові і повідомляє, що при смерті. Вона благає про прощення. Чоловік повертається і дізнається, що його дружина народила дочку від Вронського і знаходиться в критичному стані.

Поки Анна лікувалася, Олексій Олександрович взяв на себе турботу про новонароджену в надії, що їх сімейне життя знову налагодиться. Кареніна ненавиділа чоловіка за його доброту і навіть просила у брата допомоги у вирішенні питання з розлученням. Через місяць Анна і Вронський їдуть до Італії, а Сергій залишається з татом.

Життя Анни і Вронського

Під час подорожей по Європі Кареніна нарешті змогла розслабитися і насолоджувалася життям. Вронський, навпаки, швидко втомився від неробства, тому закохані повернулися в Росію.

Олексій Олександрович дуже важко переживав розрив з дружиною. Моральну підтримку йому надавала стара знайома Лідія Іванівна. Жінка взяла на себе всі турботи по вихованню Сергія і вирішила, що хлопчика потрібно повністю захистити від спілкування з матір’ю. Ганні вдалося зустрітися з сином, потайки пробравшись додому в його день народження.

Остаточно Кареніна занапастила свою репутацію після того, як вирушила з Вронським в театр. Після цього суспільство стало називати її занепалою жінкою.

Дарина Оболонська вирішує відвідати свою подругу і помічає зміни в житті Анни. Дівчина стала ще більше стежити за собою і почала їздити верхи на коні. У розмові з подругою Кареніна зізнається, вона нарешті знайшла щастя і більше не хоче дітей, щоб зберегти красу для коханого. Героїня практично не займалася дочкою, весь час присвячуючи господарству.

На перший погляд здається, що у Анни все добре. Згодом Вронський втомлюється від настирливої любові і постійного контролю Кареніної. Дівчина намагається не набридати коханому, але надовго її не вистачає. Втомившись від байдужості, Анна починає приймати морфін.

Смерть Кареніної

Кареніна терзає себе ревнощами. Ревнує вона не до конкретної жінки, а до того, що Вронський став менше любити її. Вона терзає коханця постійними звинуваченнями і скаргами, тим самим ще більше віддаляючи від себе.

Анна все частіше починає думати, що вирішити свої проблеми зможе, тільки якщо помре. Дівчина остаточно втратила рівновагу. Вона всім серцем хотіла покарати Вронського за байдужість і позбутися душевних переживань. Кареніна їде на вокзал і там кидається під поїзд.

Вронський важко переніс смерть коханої. Спочатку його сім’я боялася, що він теж зважиться на самогубство. На щастя, все обійшлося. Герой прийняв рішення відправитися добровольцем до Сербії.

Своїм твором автор намагався показати читачеві, що неможливо побудувати щастя, зруйнувавши чужу сім’ю і змушуючи страждати близьких людей. Після знайомства з коротким переказом роману “Анна Кареніна” рекомендується прочитати повну версію, щоб перейнятися історією героїв і до кінця розібратися з його змістом.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: