Скорочено «Канікули» Рей Бредбері

Короткий зміст «Канікули» Рей Бредбері

«Канікули» – це розповідь, яку написав в 1963 році американський письменник Рей Бредбері. Прочитати “Канікули” короткий зміст ви можете за 6 хвилин.

Один з найвідоміших творів американського письменника Рея Дугласа Бредбері — це розповідь «Канікули». З коротким змістом і головними героями варто обов’язково познайомитися тим, хто любить читати антиутопічну фантастику. Це історія про невелику сім’ю, яка залишилася на планеті в абсолютній самоті.

Початок історії

Розповідь починається з того, як в один з тихих сонячних днів по старому залізничному шляху, по якому вже багато років не їздили потяги, рухалася невелика чотириколісна дрезина. У ній їхала сім’я: чоловік з дружиною і маленьким семирічним синочком. Вони не розмовляли між собою, кожен думав про своє, але всі задавалися одним питанням: Що ж буде далі?

Через деякий час мотор почав «кашляти», а потім і зовсім змовк, батько сімейства зрозумів, що закінчився бензин. До того ж попереду рейки були сильно зруйновані, тому їхати далі без ремонту шляхів було неможливо. Було прийнято спільне рішення зійти з транспорту, відпочити, перекусити, а вже потім зайнятися лагодженням дороги.

Мандрівники спустилися до узбережжя, чоловік з жінкою були одягнені в ошатні костюми, створювалося відчуття, що вони зібралися на свято або в театр. Хоча на сотні кілометрів навколо них не було жодної живої душі.

Син став задавати питання главі сімейства, він цікавився, чому в світі не залишилося людей. Джим хотів знати, що з ними сталося, і куди всі зникли. Чоловік не знав, що сказати дитині, він сам не розумів, що сталося.

Він не став розповідати, що одного разу перед сном подумав, як би було добре, якби в світі не було ні душі. Він хотів позбавити планету від жорстоких, егоїстичних людей. Адже тоді природа відновиться, а для нього настануть найтриваліші канікули в історії людства. Тоді він зможе без побоювання і суєти відправитися в навколосвітню подорож, де буде насолоджуватися морським прибоєм, теплим пісочком, при цьому йому не будуть заважати натовпи настирливих туристів.

Нове бажання

Одного ранку вони з дружиною прокинулися, і чоловік не повірив своїм очам: Його бажання дивним чином виповнилося, на вулиці не було жодної людини. Їх не вбила війна або катастрофа, вони просто в одну мить зникли.

Дружина довгий час не могла повірити, що вони в світі одні, вона довго переживала, що чоловіка звільнять з роботи за прогул. А той, посміхаючись, відповів, що строгих начальників, заздрісних колег більше немає. Відтепер вони вільні розпоряджатися своєю долею самі, власне так і почалися їхні канікули, які тривали більш як 30 років.

Жінка хотіла народити ще дітей, але чоловік категорично відмовився, він сказав, що їх син повинен стати останньою людиною на землі. А після нього залишиться тільки жива природа, яку будуть заселяти:

  • птахи;
  • водні мешканці;
  • тварини;
  • комахи.

А коли-небудь на планеті обов’язково знову зародиться життя, але ці люди будуть володіти тільки хорошими якостями, вони зможуть побудувати кращий світ.

Сім’я так і сиділа на узбережжі, але по щоках чоловіка котилися сльози, він зізнався, що давно розкаявся, що шкодує про своє бажання. Він хоче повернутися в минуле. Раптом розплакався і Джим, йому теж не подобався цей нудний і самотній світ, в глибині душі він звинувачував у всьому батьків.

Він втік якомога далі до моря, написав на папері своє найзаповітніше бажання: він хотів, щоб на землі знову з’явилися люди. Джим поклав записку в пляшку і кинув у воду, але батькам про те, що написав, розповідати не став. Родичі знову занурилися в свою дрезину і приречено продовжили свої сумні і самотні канікули, вони довго котилися по дорозі. Але всі зустрічають їх міста були зарослими рослинністю і абсолютно безлюдні.

Головні герої

Свій твір «Канікули» Рей Бредбері написав у жанрі оповідання, тому в ньому не так багато дійових осіб. у батьків відсутні імена, професії, автор дає їм лише зовнішній опис і особливості характеру:

  • Чоловік – егоїстична людина, яка думає тільки про своє благополуччя і внутрішній спокій. Йому набридли люди, робота, суєта, тому він бажає, щоб всі, крім його сім’ї, зникли раз і назавжди.
  • Жінка – дружина і мама, яка займається вихованням єдиного сина і домашніми справами. Вона повністю підтримує чоловіка, розділяє його точку зору. Вона якийсь пом’якшувальний елемент у відносинах батька і Сина, завжди займає нейтральну позицію в їх бесіді. Мати не підтримує звинувачення Джима в бік батька.
  • Джим – маленький хлопчик, який більше всіх переживає самотність, він страждає від нудьги і туги. Через це підліток починає замикатися в собі, перестає спілкуватися з батьками.

В самому кінці хлопчик кидає в море пляшку з запискою, швидше за все, він загадав повернути людей. Він мріє, щоб канікули нарешті закінчилися, і він прокинувся в місті, в якому багато людей. Хоча автор так і не розкрив таємне бажання Джима.

Основна думка

Рей Бредбері давно визнаний в літературному світі, його книги відомі не тільки в Америці, але і за її межами. У автора свій особливий стиль написання, йому властивий простий, але гармонійний текст, незвичайний сюжет і барвисте опис.

У своїй розповіді письменник зачіпає кілька важливих тем:

  1. егоїзм – чоловік бажає залишитися наодинці зі своїми рідними і влаштувати собі тривалі канікули;
  2. самотність – сім’я вже через короткий проміжок часу розуміє, що без оточуючих людей існування просто неможливо, особливо це відчуває хлопчик – йому не вистачає друзів;
  3. проблема батьків і дітей – дитина тільки почав пізнавати світ, а бездушний батько завадив це зробити, своїм бажанням він відняв у нього цю можливість.

Головна думка – це намагатися дбайливіше ставитися до всього, що маєш. Також важливо бути акуратніше в словах і бажаннях. Потрібно цінувати життя в будь-якому її прояві, цією якістю повинен володіти кожна людина.

Твір входить в шкільну програму з позакласного читання, Російські учні знайомляться з розповіддю в старших класах. Вони заповнюють читацький щоденник, дають характеристику героям, пишуть твір-міркування за сюжетом, тому варто обов’язково прочитати хоча б короткий переказ книги.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: