Скорочено «Кішка на дощі» Ернест Хемінгуей

Короткий зміст «Кішка на дощі» Ернест Хемінгуей

«Кішка на дощі» – це розповідь, яку написав в 1925 р. американський письменник Ернест Хемінгуей. Прочитати “Кішка на дощі” короткий зміст ви можете за 4 хвилини.

Вступ

До збірки Ернеста Хемінгуея «У наш час» увійшло оповідання «Кішка на дощі». Це історія про жінку, яка прагне до благополуччя і сімейного затишку, а мокра тварина стає символом її тихої сімейної гавані.

Короткий зміст

Дії розгортаються в Італії, куди приїхала відпочити звичайна сімейна пара американського походження. Подружжя вибрали хороший готель, з вікон їх номера відкривався прекрасний вид на море і квітучий сад. У центрі був встановлений пам’ятник жертвам війни.

У день приїзду в місті була непогожа погода, тому подружжя утрималося від прогулянок і огляду місцевих визначних пам’яток. Глава сімейства Джордж проводив час за читанням, а його кохана дивилася тоскно у вікно.

Раптом дівчина помітила стіл, під яким від дощу ховалася кішка. Тварина буквально стиснулася в грудочку, щоб на нього не потрапляли краплі. Американка швидко одяглася і вийшла в хол готелю, їй стало настільки шкода промоклу кицьку, що вона вирішила взяти її до себе в номер.

У вестибюлі жінка вклонилася власнику готелю. Це був високий чоловік похилого віку. Для нього були характерні наступні якості:

 • послужливість;
 • ввічливість;
 • порядність;
 • уважність;
 • шанобливість.

Дама вийшла на вулицю, слідом за нею кинулася Покоївка, що тримала над нею парасольку, щоб та не промокла під дощем. Американка довго шукала кішку, але її ніде не було видно. В засмучених почуттях вона повернулася в готельний номер. Дівчина стала скаржитися своєму чоловікові, що давно мріє про власний затишний будиночок, про кицьку, яка б сиділа у неї на колінах і тихенько муркотіла.

Але Джордж ніби не чув свою другу половинку, він продовжував захоплено читати, не звертаючи уваги на її нарікання. Але молода жінка розпалювалася все сильніше, тоді чоловік тихим голосом запропонував їй розважитися цікавою книгою.

Раптом у двері постукали. На порозі американка побачила служницю, міцно притискала до грудей велику плямисту кішку, лапи якої важко звисали вниз. Покоївка пояснила, що це подарунок від власника готелю.

Головні герої

В оповіданні не так багато дійових осіб. до центральних персонажів відносяться:

 1. Американка – молода жінка, відрізняється жалісливим і доброю вдачею. Дівчина давно мріє про спокійне життя, домашній затишок, дітей і тварин.
 2. Джордж – чоловік головної героїні. Чоловік спокійний, розважливий, холодний, він не вникає в проблеми дружини, вважаючи їх несуттєвими і нецікавими. З байдужістю ставиться до її бажань.

У сюжеті згадується служниця, яка принесла кішку, а також власник готелю, в якому оселилася сімейна пара з Америки. Господар за участю поставився до дівчини, побачив її занепокоєння з приводу тварини, тому попросив покоївку знайти промоклу кішку і подарувати гості.

Основна думка і аналіз

Твір «Кішка на дощі» Хемінгуей написав в 1925 році. Розповідь невеликий, тому його варто прочитати повністю. Автор не дає докладної характеристики своїм персонажам, а описує їх з боку. Наприклад, дружина мріяла:

 • мати гарний будиночок;
 • зробити зачіску;
 • завести котика.

Але чоловік не звертає уваги на її бажання, залишається байдужим. Автор не дає пояснень його поведінки, а дозволяє читачам самостійно поміркувати на цю тему.

В кінці героїня все-таки йде з сім’ї, оскільки розуміє, що пора щось міняти в своєму житті. Мокра кішка ніби уособлює її внутрішній стан:

 • біль;
 • страх;
 • самотність;
 • байдужість оточуючих.

В оповіданні автор доводить просту істину, що часто абсолютно стороння людина проявляє більше участі, ніж близький. Він відчуває і співпереживає глибше і щирою – це і є сенс твору.

Короткий переказ розповіді допоможе підготуватися до уроку, заповнити читацький щоденник і скласти анотацію. Бажаючим можна завантажити аудіоверсію книги.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: