Скорочено «Овід» Етель Ліліан Войнич

Короткий зміст «Овід» Етель Ліліан Войнич

«Овід» – це роман, який написала в 1897 році американська письменниця Етель Ліліан Войнич. Прочитати “Овід” короткий зміст ви можете за 6 хвилин.

Роман Етель Ліліан Войнич вийшов у світ в 1897 році. Він описує діяльність учасників італійського революційного руху за свободу країни і критикує католицьку церкву. Через два роки він був виданий окремою книгою. Роман «Овід», короткий зміст якого оповідає про долю молодого учасника підпільної організації, став улюбленим твором багатьох революційних діячів.

Головні герої

Дія розгортається в 1833 році в Італії. В цей час в суспільстві з’являються революційні ідеї. Головними персонажами роману є:

  • Овід (Феліче Ріварес, Артур Бертон) — молода людина з рішучим і мужнім характером. Він відданий ідеї, заради якої готовий пожертвувати життям. Артур проводить багато часу зі своїм наставником Лоренцо Монтанеллі, до якого ставився з великою повагою. Юнак уважно прислухався до кожного його слова. Після смерті матері молодий чоловік переїхав до Пізи, де жив разом зі зведеними братами.
  • Джема Уоррен – учасниця опору, кохана Артура.
  • Лоренцо Монтанеллі – духовний наставник Артура, священик, батько головного героя.
  • Джованні Болла – друг Артура, закоханий в Джему.
  • Зіта Ренні – циганка, танцівниця.
  • Ріккардо – лікар.

Особистості героїв викликали багато суперечок серед дослідників, які бачили в них риси реальних людей. Всі персонажі твору вигадані. Вони є збірними образами, що увібрали риси людей тієї епохи. За твердженням Етель Ліліан Войнич, тільки один персонаж мав прототип – це Джема. Її прообразом стала близька подруга письменниці. Автор вводить в роман дві групи героїв, що представляють революційний рух «Молода Італія»:

  1. активні борці, керівники та учасники повстання, які шукають однодумців серед простих людей;
  2. освічена верхівка панівного класу: лікарі, професори, журналісти, які не вживають активних дій і бояться революції.

За характером і зовнішнім описом образи революціонерів нагадують романтичних героїв. Їх письменник розкриває яскраво і переконливо.

Короткий зміст

Сімейна таємниця

Після смерті матері Артур Бертон проводить багато часу зі своїм духовним наставником, ректором семінарії Лоренцо Монтанеллі. Минув рік після трагедії, і юнак живе в будинку зведених братів.

Артур ділиться зі священиком своєю таємницею: нещодавно він вступив в таємну революційну організацію «Молода Італії». Тепер його мета-підготувати народ до повстання і вигнати з країни ненависних Габсбургів. Монтанеллі наляканий. Він намагається відрадити Артура від небезпечної затії, але юнак залишається твердий. Тим більше, що учасником опору є Джемма Уоррен, в яку він давно закоханий.

Після розмови священик на кілька місяців їде до Риму. На сповіді Артур розповідає про свою любов до дівчини і ревнощі до однопартійця Болле.

Через деякий час Артура заарештовують. Весь час він проводить в молитвах і роздумах. Незабаром його відпускають. На допитах молодий чоловік не видав своїх товаришів, але його вважають винним в арешті Болли. Артур розуміє, що священик порушив таємницю сповіді і повідомив владі про революціонера.

Повернувшись додому, від дружини брата Артур дізнається, що Монтанеллі є його рідним батьком. Він розбиває розп’яття і, залишивши передсмертну записку, йде з дому.

Через роки

Минуло тринадцять років. У Флоренції революціонери обговорюють план боротьби. Ріккардо пропонує звернутися за допомогою до Феліче Рівареса, відомого сатирика. У будинку у Грассіні Джема, вдова Болли, вперше зустрічається з Оводом.

У місто приїжджає кардинал Монтанеллі. Джемма хоче зустрітися з ним. Вона йде до мосту, через який проїжджатиме священик. Останній раз вони бачилися багато років тому після смерті коханого. На прогулянці вона стикається з Ріваресом. Раптово їй здалося, що вона бачить Артура.

Овод захворює. Товариші по черзі чергують біля його ліжка, тільки танцівницю Зіту Ріварес тримає на відстані.

Джему мучать сумніви: Овід – це Артур чи ні? Вона показує Старий знімок, але чоловік не видає себе.

Артур продумує, як організувати перевезення зброї в Папську область. Він звертається за допомогою до Джемми. Вона погоджується. У Бразігеллі Овід зустрічається з кардиналом. Бачачи страждання літньої людини, він хоче розкрити йому правду, але зупиняється.

Арешт і розстріл

Революціонери дізнаються про арешт людини, що займалася перевезенням зброї. Ріварес особисто береться виправити ситуацію і їде. Незадовго до від’їзду Джема намагається ще раз поговорити з ним.

У Бразігеллі Рівареса затримують і поміщають у в’язницю. Полковник вимагає, щоб ув’язненого судив військовий трибунал. Кардинал Монтанеллі дає свою згоду. Він хоче зустрітися з Оводом.

Товариші організовують втечу, але через новий напад хвороби план зривається. Втікача затримують у дворі фортеці і заковують в кайдани. Артур звертається за допомогою до кардинала. Священик приходить в жах від поводження з хворим ув’язненим. Ріварес не витримує і розкриває Монтанеллі правду.

Кардинал погоджується на військовий суд. Артура засудили до розстрілу. Співчуваючі солдати кілька разів стріляють повз. Нарешті, Артур падає, б’ється кулею. Про страту стає відомо соратникам. Незадовго до смерті Овод написав жінці лист, який вона отримала тільки після розстрілу. У ньому він зізнається, що Ріварес — це Артур.

Під час церковної служби кардиналу скрізь здається кров. Нею окроплено все навколо: килими, святкові свічки і квіти. Навіть промені сонця здаються йому багряними.

Головна тема і проблема розповіді

У творі автор піднімає важливу тему боротьби італійського народу з іноземними загарбниками за незалежність. Джерелом натхнення для Войнич стала історія Італії. Протягом півстоліття в державі тривала боротьба проти відновлення феодального ладу та іноземних загарбників. Прогресивна спільнота мріяла бачити Італію єдиною і вільною. У країні велася активна боротьба проти церкви, яка чинила сильний вплив на уряд. Основними темами роману також стали:

  • пошук місця людини в житті;
  • переосмислення подій, що відбуваються;
  • справедливість;
  • любов;
  • віра;
  • доброта і співчуття.

В основі конфлікту лежить принцип протиставлення. Оводу протиставлений кардинал Монтанеллі, який любить єдиного сина, але відданість Богу і Церкві змушують його підписати папери і відправити його на смерть. Поєдинок різних поглядів на життя закінчується перемогою Артура.

Короткий зміст роману “Овід” можна записати в читацький щоденник або використовувати для переказу на уроці. Після ознайомлення з сюжетом по главах твір слід прочитати повністю.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: