Скорочено «Таємничий острів» Жюль Верн

Короткий зміст «Таємничий острів» Жюль Верн

«Таємничий острів» – це роман, який написав в 1874-1875 р. французький письменник Жюль Верн. Прочитати “Таємничий острів” короткий зміст ви можете за 5 хвилин.

Вступ

Один з найвідоміших французьких письменників – це Жюль Верн. З коротким змістом «Таємничого острова» і головними героями роману варто познайомитися любителям пригодницької літератури. Це продовження не менш відомого твору «20 000 льє під водою». Твір входить в шкільну програму, тому переказ буде корисний для учнів.

Початок історії

Описувані події відбуваються в 1865 році в Америці, в країні розгортається громадянська війна. Далі історія ведеться вже з безлюдного острова. У першому розділі розповідається, як кілька відчайдушних сіверян вирішуються втекти з міста Річмонда, яким вже деякий час правлять жителі півдня.

Для втечі вони вибрали повітряну кулю, але в результаті сильного вітру і розігралася бурі їх аеростат виявляється над океаном. Через якийсь час втікачі бачать острів, на який вони і приземляються. В результаті на землю сходять наступні герої “Таємничого острова”:

  • інженер і вчений Сайрес Сміт;
  • Намб – вірний слуга Сміта;
  • Гедеон Спілет – займає посаду військового кореспондента, добре полює;
  • Пенкроф – досвідчений мореплавець і відмінний майстер;
  • Герберт Браун – п’ятнадцятирічний підліток, його батько був капітаном судна, на якому довгий час плавав Пенкроф.

Після пережитого випробування втікачі стали справжньою командою, ця важка подорож дуже їх зблизила і згуртувала. Кмітливі і працьовиті чоловіки швидко відбудували собі житло в печері, облаштували Острів, якому присвоїли назву Лінкольн. Тут було все для нормального існування:

  • питна вода;
  • Дерева для багаття;
  • їстівні фрукти;
  • тварини, на яких можна полювати, щоб не померти з голоду.

Повернувшись після чергової вилазки на полювання, Колоністи знайшли в своїй хатині мавп. Дрібні примати, побачивши людей, швидко ретирувалися, а ось великий орангутанг залишати житло не збирався.

Чоловіки залишили його жити у себе, вони натренували тварину, а той їм став вірним товаришем і хорошим помічником. Вони навіть придумали йому кличку – Дядечко Юп.

Розвиток подій

В один із днів, гуляючи по берегу, друзі виявили великий ящик, наповнений різноманітними речами, але найціннішою знахідкою стала карта. На аркуші паперу був зображений сусідній острів табір. Компанія порадилася і прийняла рішення обстежити його.

Дружна команда відразу приступила до будівництва плавального засобу, але під час випробування човна була виявлена пляшка з запискою. Незнайомець з острова табір просив про допомогу. Після зборів Колоністи вирушили в дорогу.

Коли герої опинилися на місці, вони дійсно відшукали господаря послання, той виглядав як справжній Дикун. Він виявився колишнім злочинцем на ім’я Айртон, його відправили на берег після того, як він хотів вкрасти вітрильник, щоб зробити з нього піратський корабель.

Повернувшись на свою землю, поселенці стали помічати, що, крім них, на острові живе хтось ще. Вони шукали сусіда, але той вміло переховувався, тому пошуки не увінчалися успіхом. Через якийсь час до берега причалило судно, на якому опинилася зграя піратів, Колоністи вирішили дати їм бій. У цій, здавалося б, нерівній сутичці їм на допомогу прийшов таємничий незнайомець.

Після перемоги з’ясувалося, що їх сусідом виявився індійський принц Даккар, а в минулому відомий Капітан Немо. Шістдесятирічний старий давно не плавав, а чекав своєї смерті. Він порадив новим товаришам якомога швидше покинути землю, оскільки незабаром почнеться виверження вулкана. Він дарує їм скарби і вмирає.

Поселенці приступили до будівництва судна, щоб покинути місце до початку стихійного лиха, але зробити це не встигли. Найсильніше виверження буквально поглинуло острів, він пішов під воду, а на поверхні залишився лише невеликий шматочок суші. На ньому і тулилася компанія, поки їх не забрав пропливає повз корабель.

На батьківщині вони продали прикраси, які подарував Капітан Немо, купили великий будинок і стали в ньому жити. Так виглядає короткий зміст “Таємничого острова” по главах.

Основна думка

Жюль Верн написав “Таємничий острів” в 1875 році, але книга досі залишається популярною, її із задоволенням читають діти. Автор створив дуже захопливий сюжет, підібрав прекрасні ілюстрації, дав точний опис кожному своєму персонажу, тому при прочитанні їх образи буквально спливають перед очима.

Книга перекладена на десятки мов, у неї багатомільйонна армія шанувальників по всьому світу. За мотивами сюжету зняті художні та мультиплікаційні фільми, поставлені вистави та мюзикли.

Головна думка автора – ніколи не варто сумувати і впадати у відчай. Якщо поруч є товариші, то можна впоратися з будь-якою бідою. Навіть у найважчій ситуації можна знайти вихід завдяки праці, знань і кмітливості.

Варто обов’язково ознайомитися і з іншими творами Жюля Верна. Багато з них входять в шкільну програму, тому варто прочитати їх хоча б в скороченні. Це допоможе підготуватися до уроку і заповнення читацького щоденника.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: