Скорочено «Три товариші» Еріх Марія Ремарк

Короткий зміст «Три товариші» Еріх Марія Ремарк

«Три товариші» – це роман, який написав в 1936 році німецький письменник Еріх Марія Ремарк. Прочитати “Три товариші” короткий зміст ви можете за 9 хвилин.

Еріх Марія Ремарк задумував історію про фронтових приятелів як невеликий твір. Він працював над книгою з 1932 по 1936 рік і спочатку дав їй назву «Пат». Після багатьох доповнень і змін сюжету вийшов об’ємний роман про кохання. Прочитавши короткий зміст “Три товариші” по главах, учні зможуть заповнити читацький щоденник і підготуватися до уроку літератури.

Головні і другорядні герої

У романі “Три товариші” автор показав події, які відбувалися в післявоєнній Німеччині. Попри те, що твір дуже об’ємне, персонажів в ньому небагато. Головні дійові особи:

 • Роберт Локамп. Учасник війни, чоловік у віці 30 років. Товариші називають його Роббі.
 • Отто Кестер. Приятель Роберта і його ровесник, пройшов війну в якості льотчика. Любить бокс і автоперегони, володіє автомайстерні.
 • Готфрід Ленц. Йому теж 30 років, це третій товариш. Ленц любить подорожувати і оптимістично дивиться на світ.
 • Патриція Хольман. Дівчина, яку любить Роберт. Скорочений варіант імені – Пат.

Також у творі є кілька другорядних персонажів. Один з них – приятель Ленца на ім’я Альфонс. Він завідує пивною крамницею. Це добрий і приємний в спілкуванні людина.

Інші персонажі:

 • Жаффе. Професор, лікар Пат.
 • Матильда Штосс. Працює в майстерні Отто прибиральницею, любить випити.
 • Фрау Залевські. Господиня пансіону, в якому живе Роберт.

Знайомство Роббі і Хольман

У день свого тридцятиріччя Роберт приходить в майстерню Отто і бачить там п’яну Матильду. Жінка без дозволу випила дорогий коньяк, що належав господарям. Роберт не відчитує її, а пропонує пригоститися ямайським ромом багаторічної витримки. Чоловік згадує події зі свого життя. У 1916 році він пішов служити, а незабаром опинився в гущі битв і став свідком загибелі фронтових товаришів. Повернувшись на батьківщину, молодий чоловік не побачив нічого хорошого. У країні була інфляція, панував голод.

Вдень Роббі працює в майстерні з Отто і Готтфрідом. Після роботи вони їдуть в кафе, а по дорозі намагаються обігнати інший автомобіль. У закладі друзі ближче знайомляться з водієм і його милою супутницею. Після вечері Роберт бере телефон Патриції, яка йому дуже сподобалася. Так закінчується перша глава.

Перше побачення

Переказ глав з другої по четверту слід почати з опису побуту героя. Роберт Локамп живе в знімній мебльованій кімнаті. Пансіонат скромний, зате недорогий. Сусіди Роббі:

 • Георг Блок – студент-другокурсник;
 • Ерна Беніг – секретарка;
 • Орлов – російський граф, що розорився;
 • Хассе – чоловік і дружина, який часто сваряться.

Роберт зважився запросити Пат на побачення. Спочатку він подумав, що з такою дівчиною у нього нічого не може бути. Потім пара випила, і скутість пройшла. Патриція і Роббі почали невимушено спілкуватися.

На ранок молодий чоловік переживав, що міг справити на Пат погане враження. Він відправився в кафе і потрапив на торжество: дівчина Ліліт, яка промишляла проституцією, святкувала майбутній вступ у шлюб.

Герою все ще було соромно перед Пат, тому він не піддався загальним веселощам, а відправився в майстерню. Друзі запропонували йому випити, але Роббі відмовився: молодий чоловік зрозумів, що «прокляте пияцтво» більше його не приваблює.

Ленц заспокоїв приятеля і порадив не панікувати: навряд чи жінка подумала погано про нового знайомого. Тоді Локамп послав Патриції подарунок-букет з троянд.

Хвороба дівчини

Далі представлено зміст глав з 5 по 9. Товариші відреставрували старий автомобіль, щоб його продати. Скоро знайшовся чоловік, який виявив бажання придбати Кадилак. Це був місцевий багач Блюменталь. Друзі придумали хитрий план: Готфрід прикинувся зацікавленим покупцем. Але угода не відбулася: Ленц переграв, і тим самим приятелі «злякали мільярдера».

Увечері Роббі відправився в гості до Ленца, де були й інші люди: Фердинанд Грау – філософствуючий художник малює портрети померлих по фото, і Тео Браумюллер – старий друг Отто, любитель автомобільних гонок.

Побувши у Готтфріда, Роббі відправився на побачення з Патрицією. Йти в дорогий ресторан дівчина відмовилася, і тоді Локамп запросив її в пивну Альфонса. Йому було приємно, що Пат тримається дуже просто. Після пивної вони поїхали по місту на Кадилаку, а потім Роберт став вчити свою супутницю водити автомобіль.

Молоді люди зустріли Готтфріда, після чого разом вирушили в луна-парк. Там вони відмінно провели час і виграли всі призи в атракціоні, де потрібно було кидати кільця.

Через 2 дні заможний пан придбав розкішний Кадилак. Цьому посприяв Ленц, який буквально вчепився в покупця.

Весь тиждень Роббі не бачився з Патрицією, тому що дівчина хворіла. Дізнавшись про те, що Пат одужує, молодий чоловік вирішив запросити її в гості, а щоб справити враження, попросив у сусідів красиві меблі і дрібнички для прикраси інтер’єру. Але коли хлопець і дівчина зустрілися, виявилося, що Патриція не може піти в гості: в цей вечір у неї повинна була відбутися вечеря з Биндингом.

Пат запропонувала погуляти по місту, і Локамп погодився. Він не подав увазі, що засмучений, і весело вітався з усіма зустрічними повіями. Дівчина помітила, що він хоче досадити їй, але не образилася, а тільки «безтурботно» сміялася.

Невдалий похід в театр

Події в 9 розділі починаються з того, що в неділю Отто Кестер взяв участь в гонці і виграв. Вся компанія, включаючи Патрицію і Роберта, вирушила відзначати перемогу в заклад до Альфонса. Пат зачарувала всіх товаришів, а після вечері пара відправилася гуляти містом. Потім молоді люди пішли додому до Патриції. Обстановка в будинку Пат була розкішною, і Роберт зрозумів, що вони належать до різних верств суспільства. Дівчина розповіла, що після смерті мами важко хворіла, тому навчилася цінувати кожну мить життя радіти дрібницям.

В автомайстерні стало неважливо з замовленнями, і друзі вирішили купити стару машину, щоб підробляти приватним візництвом. За жеребом, першим випало працювати Роберту. Він поїхав на стоянку, де таксисти набирали клієнтів, і побився з іншим водієм. Противник був повалений, а Роббі придбав нових приятелів в особі майбутніх колег.

Увечері друзі повечеряли, і Локамп пішов проводжати Патрицію. Дівчина сказала, що вона “половинка і не ціле”. Вона відчувала симпатію до Роберта, але вважала себе неповноцінною.

На наступний день господиня пансіону фрау Залевські схвалила вибір Локампа, але помітила, що такий гуляка не дуже підходить Патриції. Ближче до вечора Пат і Роберт вирушили в театр. Там дівчина зустріла старих друзів-багатих і інтелігентних людей. Роберту було дуже ніяково.

Коли вистава закінчилася, він проводив дівчину додому і всю ніч ходить по шинках і пив. Вранці, прийшовши до пансіону, Локамп побачив дівчина. Вона запропонувала більше не зустрічатися в такій обстановці, де її супутнику буде ніяково. Незабаром друзі вигідно продали автомобіль, і справи в майстерні пішли на лад. Так закінчується 14 глава.

Переїзд Патриції в пансіон

Друзі отримали пристойну суму за автомобіль, і у Локампа з’явилася можливість запросити Пат на море. Там вони оселилися на віллі. Юнак спостерігав за супутницею і бачив, як часто життєрадісний настрій змінюється сильною втомою. Дівчина слабшала з кожним днем, хоча намагалася триматися. Одного разу у Патриції почалася кровотеча, вона кашляла і насилу дихала.

На прохання Локампа Отто розшукав Фелікса Жаффе, лікаря дівчини, і привіз його до моря. Доктор надав допомогу, а через 2 тижні Пат злегка поправилася і могла витримати зворотну дорогу. Пара вирушила додому. Повернення відзначили в пивній Альфонса. Потім Роберт запропонував Патриції переїхати до нього, тому що зрозумів, як цінний для нього кожну мить, проведений в суспільстві коханої.

За порадою таксиста Густава Локамп купив для дівчини породистого цуценя, щоб вона не нудьгувала на самоті. У той же день Жаффе сказав молодій людині, що хвороба Патриції дуже серйозна і вимагає перебування в санаторії.

Аварія і крах надій

Під час однієї з поїздок на своєму «Карлі» друзі стають очевидцями аварії. Вони відвозять постраждалих до лікарні, і ті доручають приятелям відремонтувати машину. Це замовлення друзі буквально відвели у своїх головних конкурентів. Вони старанно лагодили автомобіль, витративши багато часу. Товариші сподівалися, що за роботу їм заплатять непогану суму.

В цей же день доктор Пат сказав Роберту, що дівчині терміново потрібно їхати в санаторій, інакше її вб’є сире повітря. На думку лікаря, в горах дівчині має стати краще, а навесні вона зможе приїхати назад.

Закохані повечеряли з друзями на прощання і поїхали. Через тиждень Локамп повернувся і дізнався, що власник автомобіля не зможе оплатити ремонт: він банкрут, а страховки немає. Роберту довелося влаштовуватися тапером в заклад, де він працював раніше.

Вбивство Ленца і смерть Пат

Новий рік ознаменувався численними мітингами. Люди, які страждають від голоду, страйкували. Виходячи на площі, вони вимагали дати їм роботу. Поліція заспокоювала народ, і в результаті сутичок багато отримували травми. Готтфріл Ленц пропадав на політичних заходах, і в один із днів друзі знайшли його в гущі бійки. Не встигли вони відтягнути Ленца в сторону, як з-за рогу з’явилася група людей, які зробили кілька пострілів хлопця. Друзі відвезли Ленца до пункту швидкої допомоги, але лікар сказав, що нічого не можна зробити: людина померла миттєво.

Приятелі не сказали поліції, хто вбив Ленца: вони хотіли самі розправитися зі зловмисниками. У лютому Кестер продав майстерню. Через деякий час друзі побачили вбивцю Готтфріда, але поки вони складали план дій, Альфонсо вже помстився злочинцям.

Увечері від Пат прийшла телеграма зі словами “Роббі, приїжджай швидше”. Друзі поїхали в санаторій і побачили, що Патриції зовсім погано. Роберт залишився з дівчиною, а Отто повернувся, продав автомобіль і відправив гроші Локампу, щоб той міг жити поруч з коханою, поки вона жива.

Розмовляючи з коханим, дівчина зізнається, що була з ним щаслива. Вона шкодує, що у них немає дітей, а значить, не вийде «хоч що-небудь після себе залишити». В останню годину ночі Пат померла.

Так закінчується роман “Три товариші”. Е. М. Ремарк хотів показати сучасникам і нащадкам, як важливо цінувати дружбу і любов. Головні герої роману зрозуміли це дуже рано. Вони зіткнулися зі справжніми жахами, які висвітили справжні цінності і навчили ставитися до них дбайливо.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: