Скорочено «Жага до життя» Джек Лондон

Короткий зміст «Жага до життя» Джек Лондон

«Жага до життя» – це розповідь, яку написав в 1905 році американський письменник Джек Лондон. Прочитати “Жага до життя” короткий зміст ви можете за 5 хвилин.

Вступ

Один з найвідоміших творів Джека Лондона — це оповідання «Жага до життя». З коротким змістом розповіді і характеристикою головних героїв школярі знайомляться на уроці літератури в старших класах. Це дивовижна історія про мужню, стійку і духовно сильну людину, яка опинилася на межі смерті і життя.

Короткий переказ

Історія починається з того, як два втомлених Подорожні спускаються до невеликої річки. Чоловіки сильно виснажені, за плечима у кожного з них по великому рюкзаку. Це працівники з золотих копалень. Одного з них звуть Білл, він вже знаходиться на іншому березі, а другий тільки підходить до водойми. Раптом він спотикається і пошкоджує ногу. Подорожній кличе товариша, але той навіть не обертається на крик про допомогу, а продовжує рух.

Самотній подорожній розпалює багаття, щоб нагріти води. Золотошукач хоче зігрітися і поміркувати, що робити далі. З ранку він продовжив свій шлях, по дорозі збираючи ягоди. Вони несмачні і водянисті, але не дають йому померти з голоду. Йти було важко, поранена нога сильно розпухла, черевики прийшли в непридатність і практично розвалювалися на ходу. Він розрізав стару ковдру на смужки і обернув ними збиті в кров ступні.

Робітник вже кілька днів бреде по рівнині, де у великій кількості мешкає дичина, але у нього немає жодного патрона, щоб її пристрелити.

Вся його їжа складається з того, що він знаходить по дорозі:

 • лісових ягід;
 • корінців рослин;
 • деревної кора.

Іноді герой примудрявся зловити в калюжі крихітних рибок-піскарів. Він відразу ж з’їдав їх живими. Через якийсь час погода почала псуватися, різко потемніло, а з неба посипав сніг.

Золотошукач заблукав і не міг знайти дорогу без сонця. Він сильно втомився, його вже не мучили спрага і голод. Подорожній їв тільки тому, що знав, що це необхідно, хоча бажання було відсутнє.

Несподіваний порятунок

Незабаром герой почув вовче виття. Виявилося, що звірі переслідували чоловіка. Але він, роздирається відчаєм, із завзятістю йшов вперед. Жага до життя несвідомо вела його. Через зневоднення, голоду і неймовірної втоми подорожній частенько втрачав свідомість, але коли приходив до тями, знову пускався в дорогу.

Його вже не зігрівав багаття, яке він розпалював вечорами, а сон не приносив полегшення. Чоловіка на кожному кроці підстерігали небезпеки. Одного разу він ніс до носа зіткнувся з величезним ведмедем, але той не став нападати на виснаженого золотошукача. Потім він знайшов кістки, які залишилися від вовчої здобичі. Вони допомогли підтримати залишилися сили і не впасти голодною смертю.

Він відчував таку втому, що навіть позбувся мішечків із золотом, які добував на копальнях довгий час. Вони здавалися занадто важкою ношею.

Через якийсь час подорожній дістався до узбережжя. Вдалині він побачив, як на хвилях гойдається самотній корабель. Герой не повірив своїм очам, вирішив, що це бачення його ослабленого мозку. У цей момент із заростей з’явився вовк-тварина вже довгий час йшло по сліду людини.

Золотошукач зібрався з силами і попрямував до берега, звір слідував за ним. У голодного хижака не залишилося сил для нападу, але відпускати здобич він не бажав. По дорозі чоловік помітив на піску людські кістки і зрозумів, що це останки його товариша Білла. Навколо були розкидані мішечки з золотом.

Дійшовши до води, герой почув гудок, який послали йому з судна. Виявляється, там помітили дивну людину на березі. Коли подорожній опинився на кораблі, ніхто не міг повірити, що він зміг один і без їжі вижити в таких суворих умовах.

Золотошукач ще довгий час приходив до тями, постійно випрошував їжу, а потім ховав її в своїй каюті. Він боявся, що знову настане голод. Втім, це помутніння пройшло, коли корабель «Бетфорд» повернувся в Сан-Франциско.

Головні герої

В оповіданні «Жага до життя» не так багато дійових осіб. Коротко про його персонажів:

 • Безіменний мандрівник-золотошукач, який повертається з копалень додому. Під час шляху він підвертає ногу, через що залишається один. Чоловік довгий час провів на самоті на невідомій і повній небезпек землі. Це дуже сильна і цілеспрямована людина з величезною силою волі і бажанням жити.
 • Білл-другий працівник копальні, на початку шляху супроводжує головного героя, але потім розлучається з ним. Автор не дає відповіді на питання, чи кинув він товариша в біді або просто не почув його крику про допомогу. З цієї причини незрозуміло, позитивний це персонаж або негативний. В кінці розповіді він стає здобиччю хижаків.
 • Ще однією дійовою особою в творі є старий і хворий вовк. У ньому також присутня жага до життя, але удача була на боці подорожнього.

Основна думка і аналіз

Англійський письменник написав твір у 1903 році. Прийнято вважати, що розповідь створювався на основі реальних подій, оскільки автор багато часу присвятив експедиціям на Крайню Північ, а в той період буяла золота лихоманка, коли сотні людей відправлялися на пошуки дорогоцінного металу. До того ж Джек Лондон дав точний географічний опис шляху, по якому пройшов головний герой.

Короткий твір на кілька сторінок отримало масу позитивних відгуків, а книга була переведена на кілька десятків мов. У багатьох країнах твір «Жага до життя» входить в шкільну програму.

Головна думка, яку переслідує протягом всієї історії автор, полягає в тому, щоб показати, що потрібно до кінця боротися за життя, долати будь-які труднощі, якими б складними вони не були, не опускати руки і не здаватися. Тільки так можна здобути перемогу в битві за виживання. Витримати подібне випробування зможуть тільки найсильніші і гідні.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Коментарі: 5
 1. Нікіта

  Дякую я забув почитати і побачив ваш твір і коли я його прочитав то я зрозумів про що іде мова.Дякую вам іщераз

 2. Анонім

  можна ще короче

 3. Костя

  Дуже цікавий твір

 4. Ірина

  Дякую вам за короткий зміст ❤️

 5. Вікторія

  Дуже цікаво було читати!Такий цікавий твір

Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: