Скорочено «Золотий жук» Едгар Аллан По

Короткий зміст «Золотий жук» Едгар Аллан По

«Золотий жук» – це новела, яку написав в 1843 році американський письменник Едгар Аллан По. Прочитати “Золотий жук” короткий зміст ви можете за 5 хвилин.

Вступ

У 1843 році Едгар Аллан По написав новелу «Золотий жук». Називається вона так, тому що головний герой оповідання, ентомолог Вільям Легран, знайшов «золотого» жука. Короткий зміст новели допомагає не тільки заповнити читацький щоденник, а й дізнатися про сюжет твору і його героїв, а також познайомитися з цікавим криптографічним шифром, який описав автор.

Загадковий пергамент

Навіть короткий переказ “Золотого жука” дозволяє зрозуміти, який захоплюючий сюжет у новели По. Герой твору-нащадок старовинного аристократичного роду, народжений в багатій родині. Однак постійні невдачі і перипетії долі призводять його до жебрацького становища. Щоб не ловити співчуваючі погляди знайомих і друзів, перебирається з рідного міста Новий Орлеан на острів Сулліван.

Там Легран будує собі невелику хатину в заростях миртового гаю. Його компанія на острові-це ньюфаундленд великих розмірів і старий слуга на ім’я Юпітер. Тепер Легран веде відлюдницький спосіб життя, який полягає в прогулянках на узбережжі і читанні книг.

На березі моря чоловік знаходить унікальні екземпляри для своєї колекції комах. Одного разу він виявив золотого жука, герой загортає його в пергамент. У будинку під впливом тепла на пергаменті проявляється малюнок. Цей дивовижний скарб герой твору сприйняв як якийсь знак, що всі справи його незабаром підуть на лад: він розбагатіє. Слуга Юпітер стурбований дивною поведінкою пана, який безперервно кудись пропадає і постійно щось перераховує.

Великий секрет героя

Оповідач в новелі – знайомий Леграна, він нерідко гостює в його хатині. Одного разу він отримує записку від ентомолога, в якій той просить оповідача відвідати на острові негайно. Він негайно відправляється в хатину, Легран при зустрічі міцно потискає руку приятеля і каже, що знайдений жук складається зі справжнього золота.

Дійсно, за сюжетом, жук хороший і унікальний, але його Золотий корпус викликає сумнів у оповідача. Вільям коротко пропонує йому і Його слузі слідувати за ним в гори на материку, і тоді всі зрозуміють, що Легран не бреше. До того ж похід не обіцяє бути довгим, до заходу сонця жителі острова повинні повернутися в хатину.

У подорож вирушили:

  • Юпітер, який несе лопату і косу;
  • сам Легран, який бере з собою жука;
  • його собака;
  • оповідач.

Дійшовши до мису, товариші сідають в ялик і відправляються на материк. Там їм доводиться дертися на високий берег і йти тривалий час (близько двох годин) по пустельній місцевості, яка поросла ожиною.

Далеко від мандрівників видніється надзвичайно високе дерево. Слуга Вільяма викошує шлях до дерева, а після забирається на його гілки разом з жуком, Як велить діяти сам Легран.

Дивовижна знахідка компаньйонів

На гілці дерева знаходиться череп, що зовсім лякає слугу. Легран при цьому приходить в невимовний захват, після чого слід пошук скарбу:

  • Ентомолог наказує негру пропустити золотого жука через очницю черепа. Юпітер виконує указ.
  • Жук після нехитрих маніпуляцій опускається на землю.
  • Легран, в свою чергу, починає копати саме в тому місці, куди сповз жук.
  • Оповідач приходить йому на допомогу, маючи на увазі, що товариш заразився унікальною манією «пошуку скарбу». Тим самим друг намагається переконати божевільного, що він нічого не знайде.

Через півтори години роботи в землі з’являються людські скелети. Ще через короткий проміжок часу герої відкопують красивий дерев’яний скриню, який наповнений дорогоцінними каменями і справжнім золотом. Назад нести здобич було нелегко.

За попередніми підрахунками скарб затягує на суму в півтора мільйона доларів. У цю мить Легран починає свою розповідь.

В один сонячний день чоловік дійсно знайшов жука на узбережжі, той його вкусив. Недалеко слуга знаходить клаптик паперу, і в неї герої загортають «знайди». Вже в хатині Легран зауважує, що це пергамент, на якому проявляється певне зображення під впливом тепла. Він читає його і незабаром розуміє, що на папері прихований секретний піратський код і якийсь безглуздий текст.

Після деяких розпитувань жителів в околицях ентомолог розгадує піратську загадку. На ній вказані координати для пошуку скарбів. А пропускати жука через череп було зовсім необов’язково. Це був просто жарт для більшої містифікації того, що відбувається.

Коли Едгар Аллан По написав “Золотого жука”, розповідь негайно став популярним. І до цього часу він залишається одним з найвідоміших творів цього автора. Навіть у скороченні він викликає інтерес читачів.

Завдяки цьому та іншим творам По став вважатися родоначальником детективного жанру, хоча сам автор називав свої розповіді логічними повістями або новелами. При аналізі “Золотого жука” можна виявити, що в тексті занадто багато міркувань, описів, які невластиві детективам. Однак це не заважає насолоджуватися твором вже багато десятків років.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: