“Сонячна машина” Короткий зміст

“Сонячна машина” короткий зміст роману Володимир Винниченка Ви можете згадати за 8 хвилин.

 

“Сонячна машина” короткий зміст

 

Дія роману відбувається в 1922-1924 роках. Вже після закінчення першої світової війни. Ареною подій стає не лише вся Німеччина й Європа, а й цілий світ. Найпереконливіші сторінки роману пов’язані з гостро сатиричним зображенням верховодів сучасного фінансово-промислового капіталу – гумового фабриканта і президента Об’єднаного Банку Мертенса та його оточення. Король Німеччини Мертенс за свої гроші купив усе: уряд і парламент, банки і підприємства, поліцію і пресу, а прагне купити ще й древній аристократичний герб разом з його власницею – родовитою принцесою Елізою. Він мріє панувати над усім світом.

Тодішня Німеччина постає в романі як залізобетонний дім божевільних, морально спустошених, хижо жорстоких і моторошно нещасних істот.

Сюжет роману розгортається двома лініями: боротьбою за Сонячну машину та негараздами нерівного, непереборного кохання принцеси Елізи до геніального плебея Рудольфа Штора.

Принцеса Еліза після банкрутства родини переживає смерть брата і батька, які загинули під час польоту на аероплані та переїжджає до будинку графа фон Елленберга. За заповітом батька і за власним бажанням пране помститися Мартенсові. Щоб досягти своєї цілі вона навіть погоджується вийти за нього заміж. Але закохується в Рудольфа Штора, як і він в неї.

Рудольф Штор відкриває “сонячний мінерал”, який може практично напряму перетворювати енергію Сонця на їжу. Результатом цих досліджень і стає створена Рудольфом сонячна машина- нехитрий пристрій, схожий
на м’ясорубку, до якої закріплене скло з мінералом. В машині можна перемолоти будь-яку траву чи листя, головне щоб на неї через скельце потрапило сонячне світло і тоді фарш перетворюється на багату калоріями їжу- “сонячній хліб”, яка з лихвою замінює всі необхідні людині продукти. Ще один важливий момент- людина, обертаючи ручку, повинна оросити фарш своїм потом, без цього нічого не вийде. Явно, що в цьому криється який символічний зміст.

Машиною відразу ж зацікавилася всесвітня ультра-терористична соціалістична організація ІНАРАК, яка зрозуміла, що забезпечивши пролетаріат безкоштовною їжею, вони тим самим виб’ють опору з-під ніг експлуатуючого класу і людям вже не треба буде гнути спину на пана заради шматка хліба. Вирішено- зроблено. Сонячну машину стаханівськими темпами таємно поширюють по всьому світу і результат не примушує себе очікувати. Люди кидають роботу, їдять сонячний хліб, радісно співають і танцюють (крім всього іншого
сонячний хліб мав властивості легких наркотиків і людина занурювалася в стан близький до ейфорії). Старий суспільний лад загинув, вже нема ні експлуататорів, ні експлуатованих, стоїть промисловість, нема світла, води,
каналізації, транспортного сполучення. Залишки матеріальних благ, здобуті нечесним шляхом, перерозподіли за принципом “хто сильніший- той і ухопив” і сидять собі, їдять сонячний хліб. Але суспільно не байдужа молодь змінює ситуацію, проводить агітацію серед населення, збирає активістів, які будуть охоче і добровільно працювати на благо суспільства, без жодної експлуатації і примусу. Таких виявляється вдосталь і незабаром ентузіасти відновлюють заводи, фабрики, повертають суспільству всі переваги цивілізації. І все це з оркестром, піснями, квітами, гаслами.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: