Стельмаха “Вікентій Прерозумний” скорочено

“Вікентій Прерозумний” скорочено читати твір Ярослава Стельмаха Ви можете щоб згадати сюжет твору.

“Вікентій Прерозумний” короткий зміст

І

Якось у жовтні учень четвертого класу Вікентій (Віка) повертався додому, дорогою зайшовши в парк.

Там він пригадав як класний керівник Людмила Петрівна сварила його за погані оцінки, ставивши у приклад Сашка і Мишка. Віка думав над тим, хто видумав навчання, уроки і помітивши, що опинився біля пам’ятника ХІІ-ХІІІ століття, уявляє як добре було жити в ті часи, тоді не було що вчити і якби він потрапив у ті древні часи, був би найрозумнішою людиною.

Дорогою додому на дошці оголошень Віка помічає об’яву, що сьогодні у пункті прийому вторинної сировини відбудеться прийом у продавця чудес.

Чоловік, який працював у пункті прийому сировини, був злий і незадоволений та Віка вирішив піти глянути. Усередині сидів молодий чоловік з борідкою і довгим волоссям. Чоловік сказав, що може виконати одне з бажань хлопчика, той просив щоб виправили двійки або настали канікули. Тоді чарівник сказав, що на свій розсуд обере більш важливе бажання і зник. В приміщення повернувся приймальник склопосуду, накричав на хлопчика і коли той тікав, упав у яму. А коли вибрався з неї зрозумів, що він у старовинному місті ХІІ-ХІІІ століття.

ІІ

У місті Віку сприйняли за шпигуна і конем відвезли до князя. В залі його чекав князь, писар і боярин Онисим, які одразу почали допит та Вікентій згадав суть свого бажання і почав розповідати присутнім про літаки, освітлення, телебачення та інше. Хлопчика назвали дуже розимним і попросили бути наставником боярина, який не хоче вчитися. Віці виділили будинок з прислугою, дали золота, зробили міністром і організували свято в знак пошани гостя.

ІІІ

Князь зібрав усіх вельмож, приготував дорогі частування і хвалив Віку перед гостями. Вікентій був щасливим і уявляв як увійде в сучасну історію під іменем Вікентій Прерозумний. Під час сервірування столів Віка помітив як Онисим поставив підніжку хлопцю і хотів його покарати за розлиту їжу. Віка заступився за нього. У розпалі свята князь запитав коли почнуться заняття, Віка сказав що можна починати. Прийшов писар, але Вікентій не знав як працює двигун автомобіля, як влаштований телефон, звідки береться світло тому його назвали брехуном і хотіли стратити. Князь приказав заарештувати хлопчика,забрав золото і наказав закрити у в’язниці.

ІV

У в’язниці Віка почув, як молодий княжич каже: «“навіщо навчання і як, напевно, було добре в старовину, коли не потрібно було так багато вчитись” і згадав, що у сквері думав так само. Хлопчик, за якого Віка вступився на святі допоміг йому вийти з в’язниці і покинути місто. На згадку він подарував Вікентію свистка у вигляді глиняного півника. Тікаючи від Онисима хлопчик падає у яму, а отямившись опинився в пункті прийому склотари. Приймальник скла накричав на нього і хлопчик побіг додому, але цього разу дивлячись під ноги, щоб знову кудись не впасти. Зупинившись Віка побачив у руці глиняний свисток. Дмухаючи у нього, щасливий хлопчик побіг до батьків.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: