“Сто років самотності” Герої та їх характеристика

“Сто років самотності” образи Урсули, Хосе Аркадіо, Ребеки, Амаранту, полковника Ауреліано Буендіа, Аркадіо та інших героїв розкриті в цій статті. “Сто років самотності” герої роману Маркеса – члени однієї сім’ї, історія якої розказана протягом ста років.

“Сто років самотності” головні герої

Перше покоління

Хосе Аркадіо Буендіа характеристика

Засновник сімейства Буендіа – вольовий, упертий і непохитний. Засновник міста Макондо. Мав глибокий інтерес до устрою світу, наук, технічних новинок і алхімії. Хосе Аркадіо Буендіа зійшов з розуму, намагаючись відшукати філософський камінь і в кінцевому рахунку забув рідну мову, почавши говорити на латині. Його прив’язали до каштанового дерева у дворі, де він зустрів свою старість в компанії примари Пруденсио Агиляр, вбитого ним в молодості. Незадовго до смерті, його дружина Урсула знімає з нього мотузки і звільняє чоловіка.

Урсула Ігуаран характеристика

Дружина Хосе Аркадіо Буендіа і мати сімейства, яка виховала більшість членів свого роду аж до праправнуків. Твердо і строго управляла сім’єю, заробила виготовленням льодяників велику суму грошей і перебудувала будинок. Наприкінці життя Урсула поступово сліпне і вмирає у віці близько 120 років. Але крім того, що вона всіх виховала і заробляла, в тому числі, і випічкою хліба, Урсула була чи не єдиним членом сім’ї, що володів здоровим розумом, діловою хваткою, умінням виживати в будь-якій ситуації, згуртовуючи всіх, і безмежною добротою. Якби не вона, що була стрижнем всієї родини, невідомо, як би і куди б повернулося життя сім’ї.

Друге покоління

Хосе Аркадіо характеристика

Хосе Аркадіо – старший син Хосе Аркадіо Буендіа і Урсули, що успадкував від батька впертість та імпульсивність. Коли в Макондо приходять цигани, жінка з табору, яка бачить оголене тіло Хосе Аркадіо, вигукує, що вона ніколи не бачила такого великого статевого члена, як у Хосе. Коханкою Хосе Аркадіо стає знайома родини Пілар Тернера, яка вагітніє від нього. У кінцевому рахунку він залишає сімейство і відправляється слідом за циганами. Повертається Хосе Аркадіо через багато років, протягом яких він був моряком і кілька разів здійснив кругосвітню подорож. Хосе Аркадіо перетворився на сильну і похмуру людину, своє тіло він з ніг до голови обмалював татуюваннями. Після повернення він відразу ж одружується з далекою родичкою, Ребекою (виховувалася в будинку його батьків, і встигла вирости, поки він борознив океани), але за це його виганяють з дому Буендіа. Він живе на околиці міста біля цвинтаря, і, завдяки махінаціям сина – Аркадіо, є власником усієї землі в Макондо. Під час захоплення міста консерваторами Хосе Аркадіо рятує брата, полковника Ауреліано Буендіа, від розстрілу, але незабаром сам загадково гине від вогнепального поранення. Підозри в тому, що його вбила його дружина Ребека, нічим не були аргументовані або доведені.

«Згодом Ребека запевняла, що, коли чоловік увійшов туди, вона милася в купальні і нічого не знає. Її версія здавалася сумнівною, але ніхто не міг придумати іншої, більш правдоподібної, – пояснити, навіщо знадобилося Ребеці вбивати людину, яка зробила її щасливою. Це була, мабуть, єдина таємниця в Макондо, що так і залишилася нерозкритою. »

У дорослому Хосе Аркадіо Буендіа автор іронічно втілив риси мачо: крім статевої сили він був богатрськи сильний і брутальний,« … хлопчик, відведений циганами, і є цей самий дикун, що з’їдає за обідом півпоросяти і випускає вітри такої сили, що від них квіти в’януть ».

Полковник Ауреліано Буендіа характеристика

Другий син Хосе Аркадіо Буендіа і Урсули. Ауреліано часто плакав в утробі матері і народився з розплющеними очима. З дитинства зявилася його схильність до інтуїції, він точно відчував наближення небезпеки і важливих подій. Ауреліано успадкував від батька задумливість і філософську натуру, вивчав ювелірну справу. Одружився на малолітній дочці алькальда Макондо – Ремедіос, але вона померла, не досягнувши повноліття, з близнюками в утробі. Після початку громадянської війни полковник приєднався до ліберальної партії і дослужився до посади головнокомандувача революційних сил Атлантичного узбережжя, але відмовився прийняти звання генерала до повалення партії консерваторів. Протягом двох десятиліть підняв 32 озброєних повстання і всі їх програв. Втративши весь інтерес у війні, в 1903 році він підписав Неерландскій мирний договір і вистрілив собі в груди, але вижив, тому що, коли полковник попросив свого лікаря вказати, де точно знаходиться серце, той навмисне намалював коло в такому місці, де куля могла пройти , не зачепивши життєво важливих внутрішніх органів. Після цього, полковник повертається до себе додому в Макондо. Від коханки брата – Пілар Тернера у нього народився син Ауреліано Хосе, а від 17-ти інших жінок, яких йому приводили під час військових походів – 17 синів. У старості полковник Ауреліано Буендіа займався безглуздим виготовленням золотих рибок (переплавляючи їх час від часу і роблячи заново) і помер, “справляючи нужду” біля дерева, під яким його батько Хосе Аркадіо Буендіа сидів протягом багатьох років, прив’язаний до лавки.

Амаранту характеристика

Третя дитина Хосе Аркадіо Буендіа і Урсули. Амаранту росте разом зі своєю троюрідною сестрою Ребекою, вони одночасно закохуються в італійця П’єтро Креспі, той відповідає взаємністю Ребеці, і з тих пір вона стає найлютішим ворогом Амаранти. У хвилини ненависті Амаранта навіть намагається отруїти суперницю. Після того, як Ребека виходить заміж за Хосе Аркадіо, вона втрачає всякий інтерес до італійця. Пізніше Амаранта відкидає і полковника Херінельдо Маркеса, залишившись в підсумку старою дівою. У неї були закохані і мріяли про секс з нею племінник Ауреліано Хосе і внучатий племінник Хосе Аркадіо. Але вмирає Амаранта незайманою в глибокій старості, в точності як їй передбачила сама смерть – після того, як вона закінчила вишивати похоронний саван.

Ребека характеристика

Ребека – сирота, яку удочерили Хосе Аркадіо Буендіа і Урсула. Ребека прийшла в сім’ю Буендіа у віці близько 10 років з мішком. Усередині нього були кістки її батьків, які були двоюрідними родичами Урсули. Спочатку дівчинка була надзвичайно боязкою, майже не розмовляла і мала звички їсти землю і вапном зі стін будинку, а також смоктати свій палець. Коли Ребека дорослішає, її краса полонить італійця П’єтро Креспі, але їхнє весілля постійно відкладається через численні траури. У підсумку ця любов робить її і Амаранту, яка також закохана в італійця, найлютішими ворогами. Після повернення Хосе Аркадіо, Ребека виходить наперекір волі Урсули за нього заміж. За це закохану пару виганяють з дому. Після смерті Хосе Аркадіо, Ребека, обізлившись на весь світ, замикається в будинку на самоті під турботою своєї служниці. Пізніше 17 синів полковника Ауреліано намагаються відремонтувати будинок Ребеки, але їм вдається лише оновити фасад, вхідні двері їм не відкривають. Помирає Ребека в глибокій старості, зі своїм пальцем у роті.

Третє покоління

Аркадіо характеристика

Аркадіо – незаконнонароджений син Хосе Аркадіо і Пілар Тернера. Він – шкільний учитель, однак бере на себе керівництво Макондо на вимогу полковника Ауреліано, коли той залишає місто. Стає деспотичним диктатором. Аркадіо намагається викорінити церкву, починаються гоніння за консерваторами, які живуть в місті (зокрема на дона Аполинаре Москоте). Коли він намагається стратити Аполинаре за єхидне зауваження, Урсула не витримавши по-материнськи висікає його як маленьку дитину. Отримавши інформацію про те, що сили консерваторів повертаються, Аркадіо приймає рішення боротися з ними тими малими силами, що є в місті. Після поразки і захоплення міста консерваторами він був розстріляний.

Ауреліано Хосе характеристика

Позашлюбний син полковника Ауреліано і Пілар Тернера. На відміну від зведеного брата Аркадіо, знав таємницю свого походження і спілкувався з матір’ю. Був вихований тіткою, Амарантою, в яку був закоханий, проте не зміг її домогтися. Один час супроводжував батька в його походах, брав участь у бойових діях. Повернувшись в Макондо, був убитий в результаті непокори владі.

Інші сини полковника Ауреліано

Полковник Ауреліано мав 17 синів від 17 різних жінок, яких посилали до нього під час його походів «для поліпшення породи». Всі вони носили ім’я батька (але мали різні прізвиська), були хрещені бабусею, Урсулою, але виховувалися матерями. Вперше зібралися всі разом в Макондо, дізнавшись про ювілей полковника Ауреліано. Згодом четверо з них – Ауреліано Сумний, Ауреліано Житній, і двоє інших – жили і працювали в Макондо. 16 синів були вбиті в одну ніч в результаті урядових інтриг проти полковника Ауреліано. Єдиний з братів, хто зумів врятуватися – Ауреліано Закоханий. Він довго переховувався, у глибокій старості просив притулку у одних з останніх представників роду Буендіа – Хосе Аркадіо і Ауреліано – але вони відмовили йому, так як не впізнали. Після цього був убитий і він. Всім братам стріляли в попелясті хрести на лобі, які намалював їм падре Антоніо Ісабель, і які вони не змогли змити до кінця життя.

Четверте покоління

Ремедіос Прекрасна характеристика

Дочка Аркадіо і Санти Софії де ла П’єдад. За свою красу отримала ім’я Прекрасної. Більшість членів сім’ї вважали її надзвичайно інфантильною дівчиною, тільки один полковник Ауреліано Буендіа вважав її самою розумною з усіх членів родини. Всі чоловіки, які добивалися її уваги, загинули при різних обставинах, що в кінцевому підсумку принесло їй погану славу. Була вознесена на небо легким поривом вітру, при знятті простирадлом в саду.

Хосе Аркадіо Другий характеристика

Син Аркадіо і Санти Софії де ла П’єдад, брат-близнюк Ауреліано Другого. Вони народилися через п’ять місяців після розстрілу Аркадіо. Близнюки, усвідомивши своє повну подібність у дитинстві, дуже любили розігрувати оточуючих, міняючись місцями. З часом плутанина лише збільшилася. Пророчиця Урсула навіть запідозрила, що через сімейну різницю з характерами, вони все-таки переплуталися. Хосе Аркадіо Другий виріс худим, як полковник Ауреліано Буендіа. Протягом майже двох місяців ділив з братом одну жінку – Петру Котес, але потім залишив її. Працював наглядачем в банановій компанії, в подальшому став профспілковим лідером і викрив махінації керівництва та уряду. Вижив після розстрілу мирної демонстрації робітників на станції і прокинувся, поранений, в поїзді, що везе до моря більше трьох тисяч убитих робітників, старих, жінок і дітей. Після події збожеволів і доживав дні, в кімнаті Мелькіадеса, розбираючи його пергаменти. Помер в один момент з братом-близнюком Ауреліано Другим. В результаті штовханини під час похорону труну з Хосе Аркадіо Другим поклали в могилу Ауреліано Другого.

Ауреліано Другий характеристика

Син Аркадіо і Санти Софії де ла П’єдад, брат-близнюк Хосе Аркадіо Другого. Про його дитинство можна прочитати вище. Виріс величезним як його дід Хосе Аркадіо Буендіа. Завдяки пристрасному коханню між ним і Петрою Котес її худоба розмножувався так стрімко, що Ауреліано Другий став одним з найбагатших людей в Макондо і до того ж самим веселим і гостинним господарем. «Плодіться, корови, життя коротке!» – Такий девіз був на поминальному вінку, принесеному його численними друзями-товаришами по чарці на його могилу. Одружився він, щоправда, не на Петре Котес, а на Фернанде дель Карпіо, яку довго шукав після карнавалу по єдиній прикметі – вона найкрасивіша жінка в світі. З нею у нього було троє дітей: Амаранта Урсула, Хосе Аркадіо і Рената Ремедіос, з якою він був особливо близький. Постійно переїжджаючи від дружини до коханки і назад. Помер він одночасно з Хосе Аркадіо Другим.

П’яте покоління

Рената Ремедіос (Меме) характеристика

Меме – перша дочка Фернанди і Ауреліано Другого. Закінчила школу гри на клавікордах. У той час, коли вона присвячувала себе цьому інструменту з «незламною дисципліною», Меме насолоджувалася святами і виставками в надмірностях, як і її батько. Познайомилася і полюбила Маурісіо Вавилон, учня механіка бананової компанії, якого завжди оточували жовті метелики. Коли Фернанда дізналася, що між ними виникли сексуальні відносини, вона виклопотала у алькальда нічну охорону в будинку, яка поранила Маурісіо в один з його нічних візитів (куля потрапила в хребет), після чого він став інвалідом. Меме ж Фернанда відвезла в монастир, в якому сама вчилася, щоб приховати ганебний зв’язок дочки. Меме після поранення Вавилон промовчала до кінця свого життя. Кілька місяців по тому вона народила сина, якого відправили Фернанде і назвали Ауреліано в честь його діда. Рената померла від старості в похмурому госпіталі Кракова, так і не промовивши жодного слова, весь час думаючи про свого дорогого Маурісіо.

Хосе Аркадіо характеристика

Хосе Аркадіо, син Фернанди і Ауреліано Другого, названий так на честь своїх предків відповідно до сімейної традиції, мав характер попередніх Аркадіо. Його ростила Урсула, яка хотіла, щоб він став Папою Римським, для чого його послали в Рим вчитися. Однак Хосе Аркадіо незабаром кинув семінарію. Після повернення з Риму після смерті своєї матері, він знайшов скарб і почав промотувати його в пишних святкуваннях, розважаючись в тому числі і з дітьми. Пізніше з’явилося якесь зближення, правда далеке від дружби, між ним і Ауреліано Вавилон, його незаконнонародженим племінником, якому він планував залишити дохід від знайденого золота, на яке він зміг би жити після від’їзду в Неаполь. Але цього не сталося, оскільки Хосе Аркадіо втопили четверо дітей, що жили з ними, які після вбивства забрали всі три мішки з золотом, про які знали тільки вони і Хосе Аркадіо.

Амаранту Урсула характеристика

Амаранту Урсула – молодша дочка Фернанди і Ауреліано Другого. Дуже схожа на Урсулу (дружину засновника роду), яка померла, коли Амаранта була зовсім маленькою. Вона так і не дізналася, що хлопчик, присланий в будинок Буендіа, – її племінник, син Меме. Вона народила від нього дитину (зі свинячим хвостиком), на відміну від інших своїх родичів – в любові. Вона вчилася в Бельгії, але повернулася з Європи в Макондо зі своїм чоловіком, Гастоном, привізши з собою клітку з півсотнею канарок, щоб в Макондо знову стали жити птахи, які повбивались після смерті Урсули. Пізніше Гастон повернувся до Брюсселя у справах і як ні в чому не бувало прийняв новину про роман між своєю дружиною і Ауреліано Вавилон. Амаранту Урсула померла під час пологів свого єдиного сина, Ауреліано, який поклав кінець роду Буендіа.

Шосте покоління

Ауреліано Вавилон

Ауреліано – син Ренати Ремедіос (Меме) і Маурісіо Вавилон. Був присланий в будинок Буендіа з монастиря, де його народила Меме, і огороджений від зовнішнього світу своєю бабусею, Фернандо, яка в спробі приховати від усіх таємницю його походження вигадала, що знайшла його на річці в кошику. Вона ховала хлопчика в ювелірній майстерні полковника Ауреліано три роки. Коли він випадково вибіг зі своєї «камери» ніхто в будинку, крім самої Фернанди не підозрював про його існування. За характером він дуже схожий на полковника, справжній Ауреліано. Був самим начитаним в роду Буендіа, багато чого знав, міг підтримати розмову на багато тем.

У дитинстві вів дружбу з Хосе Аркадіо Другим, який розповідав йому правдиву історію розстрілу працівників бананових плантацій. Поки інші члени сім’ї приходили і йшли (спочатку померла Урсула, потім – близнюки, після них Санта Софія де ла П’єдад, померла Фернанда, повернувся Хосе Аркадіо, його вбили, повернулася, зрештою, Амаранта Урсула), Ауреліано залишався в будинку і майже ніколи з нього не виходив. Все своє дитинство провів, читаючи письмена Мелькиадеса, намагаючись розшифрувати його пергаменти, написані на санскриті. У дитинстві йому часто був Мелькиадес, що давав йому підказки до своїх пергаменту. У книжковій крамниці вченого каталонця він познайомився з чотирма приятелями, з якими у нього зав’язується тісна дружба, але всі четверо незабаром покидають Макондо, бачачи, що місто приходить до непоправного занепаду. Можна сказати, що це вони відкрили для Ауреліано непізнаний зовнішній світ, витягнувши його з виснажливого вивчення праць Мелькиадеса.

Після прибуття з Європи Амаранти Урсули, він майже відразу закохується в неї. Вони зустрічалися спершу таємно, але після швидкого від’їзду її чоловіка Гастона вони змогли любити один одного відкрито. Ця любов пристрасно і красиво відзначена у творі. Протягом довгого часу вони підозрювали, що є зведеними братом і сестрою, але не знайшовши цьому жодних документальних доказів, взяли вигадку Фернанди про дитинку, яка припливли по річці в кошику, як істину. Коли Амаранта померла після пологів, Ауреліано вийшов з дому, повний болю через загибель коханої. Пропивши всю ніч з господарем салону і не знайшовши нічиєї підтримки, стоячи посеред площі, він кричав: «Друзі – не друзі, а паскуди!». Ця фраза – відображення його самотності і нескінченної болі, які врізалися в його серці. Вранці, повернувшись в будинок, він згадує про сина, вже на той час з’їденого мурахами, він раптом зрозумів сенс рукописів Мелькиадеса і відразу стало ясно, що в них описана доля роду Буендіа.

Він з легкістю починає розшифровувати пергаменти, як раптом в Макондо починається руйнівної сили ураган, що знищує з лиця Землі і стирає з пам’яті людей місто, як і було передбачено Мелькиадес, «бо гілкам роду, засудженого до ста років самотності, не дано повторитися на землі» .

Сьоме покоління

Ауреліано

Син Ауреліано Вавилон і його тітки, Амаранти Урсули. При його народженні збулося старе пророцтво Урсули – дитина народилася зі свинячим хвостиком, ознаменувавши кінець сім’ї Буендіа. Незважаючи на те, що його мати хотіла назвати дитину Родріго, батько вирішив дати йому ім’я Ауреліано, слідуючи сімейній традиції. Це єдиний за ціле століття член сім’ї, народжений в любові. Але, оскільки сім’я була приречена на сто років самотності, він не міг вижити. Ауреліано був з’їдений мурашками, які заполонили будинок через потоп, – саме так, як про це було написано в епіграфі до пергаменту Мелькиадеса: «Перший в роду буде до дерева прив’язаний, останнього в роду з’їдять мурахи».

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: