Столипінська аграрна реформа в Україні

Коротко та головне про причини, наслідки Столипінської аграрної реформи та її вплив на Україну. ЗНО

 

Активізація селянських рухів під час революції 1905-1907 рр. змусила імперську владу знову зосередитися на вирішенні аграрного питан­ня. Ця місія була доручена царському прем’єр- міністру П. Столипіну. Головна мета його рефор­ми полягала у створенні прошарку заможного селянства, яке б будувало власне господарство на капіталістичних засадах та стало соціальною опорою царської влади на селі.

Сутність реформи:

  • руйнація селянської общини;
  • перехід селян на хутори чи відруби;
  • переселення селян до Сибіру, Середньої Азії та Кавказу.

Найбільший успіх реформа мала саме в Україні. Міс­цеве селянство було більш заможним та ініціативним порівняно з іншими регіонами імперії, тому руйнацію общини та кругової поруки сприймало переважно по­зитивно. У 1907-1914 рр. 40 % українських селян зали­шило общини, тоді як у середньому по країні – 24%. Утім реформа мала значну кількість недоліків. Пога­на організація та недостатнє фінансування переселен­ня призвело до того, що більшість селян-переселенців були залишені напризволяще. Опір селян, відсутність підтримки реформи у суспільстві викликало нове заго­стрення соціального протистояння.

Дати

9 листопада 1906 р. – початок реалізації аграрної реформи.

Запам’ятайте

Петро Столипін (1862-1911) – російський державний діяч початку XX ст. Займав посади міністра внутрішніх справ і прем’єр-міністра. Здобув популярність завдяки реформам, а також активній участі у придушенні Першої російської ре­волюції і національних рухів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: