“Таємниця козацького скарбу” Скорочено

“Таємниця козацького скарбу” Андрій Кокотюха скорочено прочитати Ви можете за 20 хвилин.

 

“Таємниця козацького скарбу” короткий зміст

Розділ 1

У якому наші герої тікають з усіх ніг

Данило Лановий разом зі своїм другом Богданом Майстренко приїздять у невелике містечко до бабусі Даньки і йдуть по рибу. Дорогою вони зустрічають 6 місцевих хлопців, на чолі з розбишакою Льонькою Гайдамака. Льонка ламає їм одну з вудок і каже, що в них треба просити дозволу на рибалку, так як вони банда. Бодя хапає Льонку за руку і прийомом кидає на землю. Друзі

тікають, а банда мчить за ними.

Розділ 2

У якому ми дізнаємося, як приборкати страуса

Тікаючи від погоні, друзі забігають в кущі, де сидів страус. Страус б’є дзьобом Бодю і друзі вже тікають від птаха і біжать назустріч банді. Та коли банда бачить страуса також починають тікати. Всі діти забігають у річку, а страус походжає берегом. Льонька розповідає, що це місцевий страус і звати його Футбол. Потім він кличе місцеву дівчинку Галку, яка кидає страусові м’яча і Футбол забуває про хлопців. Коли всі вилазять з води, Бодю і Даньку оточують.

Розділ 3

У якому пояснюється, звідки на Полтавщині страуси

Льонька з його ватагою розповідають, що колись страус втік від фермера і тепер прибився до Галки і слухає тільки її, також він дуже не любить коли його кажуть “ціп-ціп”. Потім знайомить зі своєю ватагою: Валера, він же — Гоблін Два (батько місцевий міліціонер, якого звуть всі Гобліном), Петро Рудий, Юрко Космонавт, Юрко на прізвисько Простий, Олег Князь і Ігор Харитоненко на прізвисько Харитон.

Розділ 4

Коротенький, бо досить того, що в ньому вперше згадують про будинок з привидами

Банда пропонує заслужити їх повагу, та для цього друзям потрібно просидіти годину вночі у старому місцевому будинку з привидами. Хлопці погоджуються і домовляються піти туди наступної ночі.

Розділ 5

Довгий, бо в ньому ви дізнаєтесь, як зійшлися Розум і Сила

Данило Лановий був типовим “книжковим” хлопчиком, багато читав, вчився у спецшколі, в комп’ютерні ірги не грав, мав у школі прізвисько Знайка. Та зовсім не дружив з фізкультурою. На противагу від Данила, його ровесник Богдан був дуже сильний і спритний, та з навчанням у нього були одні проблеми. Він якось зв’язався зі старшими хлопцями і відбирав мобільники та гроші у таких як Данька. Та потрапив до міліції і вирішив більше не товаришувати зі старими знайомими. Та його спіткала доля його жертв, його перестріли і запропонували або повернутися до них, або його будуть щодня ловити і бити. От саме в цей вечір його врятував Данька. Даня взяв у знайомого чорного дога і підійшов до хлопців поцікавитись, що вони хочуть від його “друга”. Більше Бодю ніхто не чіпав. Пройшов деякий час і вже Богдан урятував Даньку, коли той випадково зачинив двері квартири, у якій на плиті грівся суп. Бодя заліз через вікно і відкрив двері. Спочатку батьки були проти цієї дружби та потім погодилися і тепер вони стали найкращими друзями і тому Даня взяв Бодю з собою до бабусі.

Розділ 6

З якого ви дізнаєтеся, що серед білого дня в будинку привидів можна злякатися живого птаха

Даня каже, що привидів не існує і пропонує спочатку сходити до будинку вдень. Будинок належав козацькому полковнику Лиховію, та його вигнала цариця Катерина і потім тут ніхто не жив. Хлопці залізли у дім через вікно, обстежили його та піднялись на горище. Коли ж хотіли вилізти з дому, побачили Футбола, який кружляв навколо дому.

Розділ 7

У якому Богдан Майстренко призначає Галці побачення, а Льонька Гайдамака кепкує з Данька Ланового

Разом з Футболом тут була Галка, Богдан розповідає їй, чого вони прийшли сюди, а Галка каже, як до неї прибився страус. Бодя запрошує Галку наступного прийти і почути, як він пробуде вночі у домі. Вона погодилась і пішла грати у футбол зі страусом. Данька також виліз  з будинку і сказав, що вночі сюди не прийде. Бодя зустрівся з Льонькою і сказав, що піде сам.

Розділ 8

У якому Данько Лановий кепкує з Льоньки Гайдамаки

Об одинадцятій вечора Богдан пішов до будинку, там його вже чекала банда. Вони стали навкруги дому, щоб він не міг вистрибнути раніш ніж пройде година. Коли Богдан був у домі Льонька натягнув простирадло, заліз до будинку і хотів налякати Богдана, та до нього самого почало щось страхітливе наближатися і він вибіг криками з будинку. Другим привидом виявився Данька, який ще ввечері сюди прийшов і заховався, так як здогадався, що їх будуть лякати. Після цього банда і друзі остаточно помирились і потиснули руки.

Розділ 9

У якому двоє друзів готові посваритися через букет ромашок

Ранком Богдан тихенько встав і пішов на зустріч з Галею, дорогою він нарвав їй букет ромашок. Коли ж почув кроки біля будинку, то вирішив, що це підходила Галка і обсипав ромашками. Але це виявився Данька, який також прийшов на зустріч з Галкою і з букетом ромашок. Поки вони майже посварились, прийшла Галка, яка з них посміялась, а потім усі почули ще кроки біля будинку.

Розділ 10

У якому підслуховується незрозуміла, але таємна розмова і вперше згадується Золота булава

До будинку зайшло двоє чоловіків і обговорювали пошуки золотої булави, яка мала десь тут бути. З розмови діти зрозуміли, що є якась загадка-шифр, яку дядьки не можуть розгадати і не довіряють один одному.

Розділ 11

У якому Галка зізнається, що боїться людожера

Галка розповідає, що то були за дядьки: місцевий антикварний бізнесмен Сашко Немировський і приїжджий на прізвисько Туман, який постійно ходить у чорному і Галка його дуже боїться. Діти вирішують слідкувати за чоловіками, щоб зрозуміти, що ті замислили. Галку відправляють додому, щоб її страус їх не видав.

Розділ 12

У якому всі за всіма стежать

Данька і Бодя стежать за Немировським, який був вдома, а потім гуляв містом. Також діти помічають Тумана, який також слідкував за Немирівським. А потім вони побачили Футбола, який побіг за ними і знов загнав їх у воду. За ними стежила Галка. Вона запропонувала потоваришуватися хлопцям зі страусом, осідлавши його, як колись зробила вона.

Розділ 13

У якому відбувається велике страусяче родео

Спочатку страус скинув Даньку, а Боді взагалі не дав спробувати. Та потім Данька стрибнувши на плечі Боді, перестрибнув на Футбола і нарешті осідлав його. Бодя потім взяв м’яч і почав грати з Футболом і також його осідлав.

Розділ 14

У якому наші герої б’ють вікна

Хлопці вирішують вночі продовжити стеження і взявши вудки для конспірації пішли до будинку Немировського. Там вони побачили Тумана, який заліз до нього в дім і щоб сповістити хазяїна, що у нього злодій, почали бити камінням вікна. Туман втік з будинку, а їх схопив сусід і привів до Немировського.

Розділ 15

У якому друзям щиро дякують за хуліганство

Хлопців заводять до будинку Немировського, де вони розповідають, що трапилось. Немировський дякує їм за допомогу, а коли йде зателефонувати в міліцію, Данько машинально кладе аркуш паперу зі столу у свою кишеню. Їх відпускають.

Розділ 16

У якому наші герої читають вірші

Зранку Даня згадав про аркуш паперу в кишені і хлопці почали його розглядати. На ньому був написаний вірш-загадка, який залишив полковник Лиховій і який мав привести до скарбу. Бабуся порадила сходити до сторожа музею Гайдамаки (дід Льоньки Гайдамаки), який добре знає історію маєтку. Хлопці вирішують піти до нього, але Галці поки що нічого не казати.

Розділ 17

У якому  говорить про козацький скарб і згадують Золоту булава

Данька і Бодя знайшли Льоньку і попросили його відвести їх до свого діда. Дід їм розповів історію життя козацького полковника Лиховія, як він був бранцем у турків, як навчився там грати у шахи і виграв собі свободу, як йому подарували булаву із чистого золота, як один з синів його зрадив і як полковник наказав його, сховавши його спадок, булаву і гроші, і давши лише вірш-загадку, де його шукати.

Розділ 18

У якому наші герої шукають короля

Перечитуючи вірш, хлопці вирішують знайти короля, про якого йдеться у вірші. Вони йдуть до будинку, бачать залишки корони над входом і починають обстежувати будинок. Та чують кроки Тумана і ховаються.

Розділ 19

У якому Данило з Богданом бачать справжній пістолет

Немировський зустрічається з Туманом у будинку і погрожує тому за те, що заліз до його будинку і вкрав вірш. Та Туман дістає пістолет і погрожує вбити його. Вони домовляються знов об’єднати сили у пошуках скарбу. Коли чоловіки пішли, до будинку приходить Галка і зустрічається з хлопцями.

Розділ 20

У якому сварка з Галкою і поява дядька Семена псують друзям життя

Галка каже, що ображається на хлопців, так як вони все роблять без неї і іде від них. Вдома Бодю і Даню чекав інший сюрприз, бабуся мусила їхати лікувати хвору сестру, а з ними мав залишитись дядька Даньки Семен. Він приїхав на декілька днів. Данька його терпіти не міг, так як він постійно намагався повчати дітей і вважав, що саме читання “розумних книг” робить людину розумною, хоча сам не вмів гарно говорити.

Розділ 21

Який змусить вас щиро співчувати нашим героям

Дядько Семен сказав, що пригодницькі книги нічого доброму не навчають, тому дав хлопцям по зошиту та книги Платона та Ціцерона. Він наказав їм їх читати та виписувати мудрі думки. Так пройшло два дні і хлопці нічого не могли вдіяти.

Розділ 22

У якому друзі нарешті розуміють, яким ще способом можна читати вірші

Наступного дня дядько Семену поїхав, а хлопці нарешті розгадали вірш. З перших літер вірша вийшло “ПІДВАЛ МАЄТОК”. Щоб їх не запідозрив дядько вони виконали усю роботу по дому.

Розділ 23

У якому є глупа ніч, темний підвал і чергове розчарування

Вночі хлопці беруть ліхтарик, сірники і лопату і ідуть до маєтку. Там вони знаходять підвал, але у ньому вже багато раз було все перекопано.

Розділ 24

У якому знаходиться підказка, якої ніхто знайти не міг

Хлопці розуміють, що скарб не в землі і продивляються стіна. На одній з них вони знаходять літери з цифрами і Даня здогадується, що це положення шахів на дошці, так як Лиховій був гарним гравцем у шахи. Вони вибираються з маєтку і йдуть додому, забувши лопату біля маєтку.

Розділ 25

У якому нарешті стає зрозуміло, що означає “під королем”

Вдома вони дістали і розставили шахи згідно найдених цифр і літер, потім дограли партію і поставили пат чорному королю. Бодя порівняв дошку шахів з картою і вони зрозуміли, що скарб має бути у квадраті під чорним королем. Вони вирішили знову піти до діда Гайдамаки за порадою.

Розділ 26 

У якому друзі миряться з Галкою, а до скарбу лишається один крок

Хлопці йдуть до Галки і розповідають, що вони взнали. Вони всі разом йдуть до діда Гайдамаки і той копіює їм музейну карту, що зосталась від полковника Лиховія.

Розділ 27

У якому друзі знову щось задумали

Хлопці приходять додому, за допомогою лінійки і олівця поділяють карту на квадрати, на зразок шахової дошки, і знаходять місце біля річки, де має бути закопаний скарб. Потім їм дістається від дядька Семена, так як вони за день не зробили домашнє завдання. Та вони вигадують як спекатись дядька наступного дня і Бодя вночі кудись іде.

Розділ 28

У якому страус не прізвисько Футбол доводить, що він не курка

Наступного дня до будинку хлопців приходить Футбол і вони просять дядька його спекатись. Дядько Семен каже ненависне Футболові “ціп-ціп” і Футбол біжить за ним і ганяється містом. Вигадка хлопців з Футболом вдалась і вони разом з Галкою ідуть по скарб, прихопивши з собою ломик і мішок, а свою лопату підбирають біля маєтку Лиховія.

Розділ 29

У якому нарешті розгадано таємницю козацького скарбу

Коли друзі приходять на потрібний їм квадрат на карті, то помічають самотню могилу посеред поля. Вони починають її обкопувати.

Розділ 30

У якому наші герої опиняються у безвихідному становищі

Дітей помічає Льонька з ватагою і вимагає пояснити, що вони тут роблять. Та перш ніж друзі щось сказали приїжджає машина з Немирівським і Туманом, які весь час слідкували за друзями і вже давно здогадались, що вони також шукали скарб. Чоловіки копають могилу і наштовхуються на підземний льох. Немирівський лізе туди і дістає діжку зі скарбом. Та перш ніж він виліз звідти Туман дістає пістолет і примушує його там зостатись. Також погрожуючи пістолетом він змушує спуститись у льох Бодю і Даню, всі інші діти тікають. Туман закриває льох кам’яною кришкою і йде.

Розділ 31

У якому є запізніла покаянна сповідь і чудесний порятунок

Перебуваючи у льосі, Немировський жалкує, що зв’язався з Туманом і розповідає все хлопцям. Повертається Льонька зі своєю бандою і рятують їх. Льонька каже, що Космонавт і Простий зараз стежать за Туманом.

Розділ 32

У якому всі дізнаються, хто ж був головним злодієм

Космонавт і Простий телефонують і кажуть, що Туман і ще один чоловік біля маєтку Лиховія. Немировський з хлопцями мчить туди машиною. Там Льонька, його банда і Немировський ловлять Тумана. Другим чоловіком виявився дядько Семен, він бере діжку і тікає з нею. Його переслідують Бодя, Даня, Галка і Футбол і заганяють у річку, куди дядько викидає діжку.

Розділ 33

У якому всі отримують по заслугах

Тумана і дядька Семена бере під варту міліція, Льонька Гайдамака дістає з води діжку. Всі приходять в музей до діда Гайдамаки і діти розбивають діжку. Там були старовинні монети і золота булава. Наступного дня приїхали кореспонденти і всі стали знаменитими. Далі приїхав Даньки тато з товаришем, який запросив усіх дітей на місяць відпочинку в Карпати. Льонька Гайдамака запропонував всю винагороду за знайдений скарб вкласти у відновлення маєтку Лиховія і всі його підтримали.

А далі був футбольний матч між Льонькиною ватагою з одної сторони та Боді, Дані, тато Дані, товариш тата і страус Футбол з іншої. Ватага програла з рахунком 11:0. По закінчені матчу Данька каже Галці, що добре, що вони їдуть в Карпати, адже їм треба ще відшукати там скарби опришків…

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: