«Тев’є-молочар» Сучасні інтерпретації твору в театрі, кіно

Обкладинка книги Шолома-Алейхема «Тев’є-молочар»

Шолом-Алейхем

«Тев’є-молочар»

Сучасні інтерпретації твору в театрі, кіно та інших видах мистецтва

 

Серед найвідоміших виконавців ролі Тев’є на сцені — видатні актори Соломон Міхоелс, Мар’ян Крушельницький, Михайло Ульянов, Євгеній Леонов, Богдан Ступка. Григорій Горін написав п’єсу «Тев’є-Тевель» за мотивами цього твору для Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Прем’єра вистави відбулася у грудні 1989 р., і незмінним виконавцем головної ролі протягом багатьох років залишався улюблений багатьма видатний український актор Богдан Ступка. Вистава є одним із найуспішніших проектів на українській театральній сцені останніх двох десятиріч — вона завжди проходила з аншлагом.

Онука Шолома-Алейхема Бел Кауфман під час гастролей вистави у Нью-Йорку визнала Богдана Ступку «найкращим Тев’є-молочаром». Після смерті Богдана Ступки виставу зняли з репертуару з поваги до пам’яті актора.

Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки поставив бродвейський мюзикл «Скрипаль на даху», який створив композитор Джеррі Бок на основі сюжету повісті Шолома-Алейхема «Тев’є-молочар». За словами режисера Дмитра Нуянзіна, на пострадянському просторі це перша постановка знаменитого мюзиклу, реалізована засобами театру ляльок.

Театральні, а не телевізійні мюзикли в Україні не надто популярні. Дмитро Нуянзін запевняє, що трупа Івано-Франківського театру ляльок — єдина з відомих йому, у якій усі актори співають. Постановка насправді вийшла дуже музичною, з живим вокалом, прекрасною національною єврейською хореографією, фольклором, де відчутно українську мелодику.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: