Наскільки людині варто дослухатися до думки оточення про неї?
Варіант 1
Кількість слів: 252
Я переконана, що, як часточка суспільства, нерозривно пов’язана з ним від народження й до смерті, людина повинна дослухатися до думки оточення.
По-перше, ніхто з нас не може існувати без соціуму, а тому має реалізуватися, знайти своє місце в ньому. Той, хто починає відокремлюватися, може втратити найбільші цінності: родину, кохання, друзів. Яскравим прикладом до цього аргументу є доля головного героя твору Федора Достоєвського «Злочин і кара». Зневажаючи людей за їхню слабкість, Родіон Раскольников мало не збожеволів, перевіряючи теорію «надлюдини», і залишився без жодної підтримки, приховуючи вбивство… Його порятунком стала Соня. Вона допомогла героєві визнати злочин — зменшити прірву між ним і суспільством, відчути себе частинкою соціуму, без чого неможливо знайти душевного спокою.
По-друге, самостійно визначити переваги чогось чи власні недоліки достатньо складно. Людина може оцінити ситуацію лише сама. Щоб бути об’єктивним, необхідно цікавитися суспільною думкою. Наприклад, для політиків і митців дуже важливими є засоби масової інформації, адже в них висвітлена позиція більшості. Із цією метою проводяться соціальні опитування, а в Інтернеті створюються веб-сайти, на яких можна прочитати коментарі, відгуки про все, що вас цікавить: фільми, книжки, вистави, освітні й медичні заклади, сервіс, продукцію тощо. Потреба знати думку інших з’явилася не сьогодні. Згадаймо, як письменники-початківці в дев’ятнадцятому столітті надсилали власні твори Іванові Франку, щоб почути авторитетну думку про них. Саме завдяки настановам цього видатного митця в нашій літературі з’явилося ім’я Ольги Кобилянської, якій він свого часу порадив писати не німецькою, а українською!
Отже, необхідно дослухатися до думки оточення. Це допомагає краще орієнтуватися у світі, об’єктивно оцінювати себе, зрозуміти власні недоліки, самореалізуватися, почуватися невід’ємною частиною людства.