Твір «Мода – поняття мінливе»

Мені важко визначити, чи дійсно мистецтво контролюється певними панівними вподобаннями та смаками, чи це явище неза­лежне від моди й змінюється в процесі свого самобутнього роз­витку, а не під впливом суспільної думки.

З одного боку, стилі в мистецтві, що панують зараз і навіть ті, що були у двадцятому столітті, кардинально відрізняються від тих, що цікавили людей в інші часи. Темп життя пришвидшився, наука пішла далеко вперед, тому й література, живопис, музи­ка — усе зазнає певних змін, зумовлених розвитком суспільства.

Яскравим прикладом таких змін може бути антиутопія Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом». У цьому романі автор зображує суспільство, у якому заборонені книжки, де популяр­ними стали комікси та беззмістовні, примітивні шоу. Усі біль­шість свого часу проводять зі стінами, які розмовляють, а між со­бою майже зовсім не спілкуються. Усю літературу почали спалювати після того, як люди припинили читати. Такі наслідки були зумовлені зміною стилю життя.

З іншого боку, картини відомих художників, сонати й симфонії композиторів-класиків і книжки багатьох письменників минулого залишаються не менш цікавими й потрібними й у наш час. І хоча з’являються нові твори мистецтва, люди повертаються до вічної класики.

На підтвердження такої думки можна навести безліч прикла­дів, проте я хочу звернути увагу на твори Жуля Берна. Здобувши славу в дев’ятнадцятому столітті, він і тепер захоплює широку аудиторію своїми науково-фантастичними творами, як-от: «На­вколо світу за 80 днів», «П’ятнадцятирічний капітан», «Діти ка­пітана Гранта», «Двадцять тисяч льє під водою».

Отже, питання про те, чи залежить мистецтво від сьогоденних смаків, від моди, є неоднозначним. Безумовно, не можна запере­чувати впливу суспільного життя, але існують і такі твори мис­тецтва, над якими час не владний.

Кількість слів: 257

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: