Твір «Нещасною чи щасливою людину роблять тільки її думки» до ЗНО

Нещасною чи щасливою людину роблять тільки її думки, а не зовнішні обставини. Керуючи своїми думками, вона керує своїм щастям.

Я погоджуюся з думкою про те, що людина щаслива не завдяки тому, що вона має, чим займається й де знаходиться, її стан визначається тим, що вона про все це думає.

По-перше, жодна обставина сама по собі не є гарною чи поганою, усе залежить від того, як ставитися до неї. Навіть дуже забезпечена, успішна й здорова людина буває незадоволена життям, а інша, не володіючи сотою частиною того, радітиме кожній хвилині.

Яскравим прикладом такого світобачення може бути головна героїня твору Еріха Марії Ремарка «Три товариші». Патриція — смертельно хвора дівчина, яка вже не сподівається одужати, а хоче лише прожити ще трохи. Вона насолоджується життям, переживши війну, не маючи статків, роботи, рідних людей. Героїня уособлює собою жагу до життя, щасливою її робить кохана людина поруч і щоденні маленькі радощі.

По-друге, певне, правду кажуть, що думки матеріальні. Учені дослідили, що одна лиш усмішка може покращити настрій і само-почуття, а позитивне ставлення до світу є основою щастя.

Гарним прикладом на доведення цього аргументу може бути таке моє спостереження. Під час благодійної акції ми, ліцеїсти, виступали в інтернаті для дітей з проблемами опорно-рухової системи. Усі діти були усміхнені й дуже раді подарункам. Мене, безумовно, уразило побачене: діти не зважають на умови життя, на власні вади, вони щодня самі створюють своє щастя.

Виходячи з наведених аргументів, можна зробити висновок, що щасливою людина робить себе сама, керуючи своїми думками. Важливим є особисте ставлення до життя й окремих його моментів. Навіть у найскрутнішому становищі людина може почуватися щасливою.

Кількість слів: 238

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: