Твір «Що робить людину Людиною?» до ЗНО

Кого називають людиною з великої літери?

Варіант 1

Кількість слів: 227

На мою думку, людину роблять Людиною її шляхетні моральні якості. Звичайно, є велика спокуса перерахувати їх, але краще назвати ті найважливіші, котрі є основою людяності.

По-перше, це здатність бачити й розуміти інших людей. Дуже часто, навіть уперше побачивши людину, уже можна відчути, яка вона: добра чи зла, замкнута в собі чи відкрита, з повагою ставиться до інших чи ні.

Яскравий приклад — образи повісті Григорія Квітки-Основ’яненка «Маруся», зокрема її головна героїня, яку всі любили за добре серце, душевну щедрість та інші чесноти, прикрашені щирою скромністю.

По-друге, людина має бути гармонійною. Негармонійна людина ніби пекло має в душі: вона недосконала, егоїстична або закомплексована, невлаштована, сама не почувається щасливою і, відповідно, нікому радості не дасть. Людина ж гармонійна, мирна, доброзичлива, спокійна, мудра, а найважливіше добра, як промінчик сонця, несе тепло й освітлює всіх навколо себе. Зрозуміло, що ніхто таким не народжується. Щоб наповнити любов’ю серце дитини, любов батьків має бути розумною, вимогливою, суворою (тобто гармонійною!). Інакше результат може бути прямо протилежним.

Прикладом цього може бути, на превеликий жаль, моя сестра. Вона росла без батька, її виховувала мати й розпестила так, що у свої шістнадцять років дівчина переконана, що світ крутиться тільки навколо неї, усі їй щось винні, а вона — нікому й нічого. Егоїстична й безвідповідальна, дівчина постійно роздратована, завжди чимось невдоволена.

Отже, щоб стати людиною з великої літери, треба виховувати в собі вміння любити людей, спрямувати свої вчинки на добро.

 

Варіант 2

Кількість слів: 253

Я переконана, що людина з великої літери передовсім добра, із сильною волею, справедлива, чесна перед собою та іншими, є творцем власної долі.

Бути добрим набагато важче, ніж бути злим, це вимагає постійної роботи над собою; чесність дає впевненість і внутрішню силу. Людина вимагає від себе ще більше, ніж від інших; її дії не мають розходитися зі словами; сила волі допомагає не схилятися, стояти на своєму, бо, як відомо, на долю найкращих випадають великі ви-пробування — блискавка завжди цілить у найвище дерево.

За приклад можна взяти життя одного з найвидатніших українських поетів — Василя Стуса. «Людина — перш за все добродій», — писав він своєму синові Дмитрику з далекої Колими. Василь Стус був таким добродієм, який «жив, любив і не набрався скверни, ненависті, прокльону, каяття». Він не зрадив своїх високих ідеалів, не скорився системі, а піднявся над нею, викрив її безсилля, неспроможність, навіть маючи всі козирі перемогти сильну духом і вільну особистість.

Де б не опинилася така людина, у неї в серці не згасає любов до рідної землі, її духовності й традицій, не вичерпується сила й наснага, не гине під тиском обставин прагнення діяти.

Івана Додоку — героя фільму Михайла Іллєнка «Той, хто про-йшов крізь вогонь» — сміливо можемо назвати людиною з великої літери, бо, забувши біль, поразки, утому й утрати, він зумів почати життя спочатку на чужій землі, принісши туди й часточку своєї Вітчизни.

Отже, людина з великої літери — стійка, чесна, з добрим і щедрим серцем, вона не боїться випробувань, має потужну духовну силу. Здатна власним життям підтвердити вірність найвищим ідеалам, вона творить власну долю і світить зорею іншим.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 4 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: