Твір “Тарас Бульба досвідчений полководець”

Повість “Тарас Бульба” поетизує духовний зв’язок особистості з народом, який мріє про національну свободу. Гоголь так яскраво і правдиво описав свого героя, що читач весь час відчуває, що на світі дійсно був реальний Тарас Бульба або його історичний прототип.

Головна риса Тараса Бульби – його глибокий патріотизм. Ця людина живе і дихає їм. Зустрічаючи своїх синів після довгої розлуки, він відчуває бойові якості старшого замість батькових обіймів. Це було суворе час і воно диктувало свої правила. Чоловік повинен був бути безстрашним воїном, козаком.

Однак у творі описуються не тільки сильні і сміливі воїни, автор розгорнуто і яскраво малює красиві образи рідних для Бульби країв. Цю прекрасну країну і захищають козаки.

Старший син Тараса Остап – його гордість, він справжній воїн свого часу. Цей герой описаний відважним, сильним і спокійним. Він відданий визволенню Малоросії від шляхти. Найважливіше заняття для Остапа – це ратну справу, і крім цього його ніщо більше не цікавить. Він гине, як справжній герой, залишаючись вірним своїй справі.

Другий син Андрій з-за своєї любові стає в очах батька зрадником. Образ Тараса наближений до біблійних героїв, це можна простежити в сцені страти молодшого сина. Вся його життя була покладена на служіння вітчизні, він знищував ворогів твердо, і так само безжально стратив сина-зрадника.

Результат життя самого Бульби повний героїзму і безмежної любові до братів по зброї. Він не боїться болісної смерті, герой лише сповнений бажання допомогти своїм відважним соратникам, які потрапили в біду. Старий козак рятує їх в надії на те, що товариші продовжать велике діло, на яке він поклав усе життя.

Ця повість, на мій погляд, в деякому сенсі актуальна і сьогодні. У ній описані сильні характери, непрості життєві шляхи і людські взаємини. Думаю, у героїв є чому повчитися.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: