Твір «Зміна переконань – це ознака слабкості?» до ЗНО

Іноді обставини складаються так, що комусь доводиться змінювати свої переконання. Чи є це ознакою слабкості?

Варіант 1

Кількість слів: 207

Багато хто вважає, що людина, яка змінює свої погляди, є слабкою й зрадливою. На мою думку, це не так. Не завжди зміна переконань є ознакою слабкості людини.

По-перше, кожна, навіть найсильніша людина може помилятися, і мудрість її полягає саме в тому, що вона вміє визнавати свої помилки хоча 6 перед собою.

Кожен з нас знає, як непросто буває усвідомити навіть незначні власні промахи. Це не під силу слабкому. А ще важче визнати світоглядні зміни. Буває, що навіть сильні не витримують. Прикладом цього може бути самогубство Миколи Хвильового, яке стало виходом із суперечностей між життям і власними ідеалами.

По-друге, рух є закономірністю життя, зрозуміло, що перетворення в суспільстві відбиваються і в осягненні людиною світу.

Яскравим прикладом цього може бути творчість Івана Драча. У молодості поет захоплювався так званим «мирним атомом» як джерелом енергії майбутніх поколінь. Змінити свої переконання його змусила трагедія на Чорнобильській АЕС. Ліричний герой його «Чорнобильської мадонни» під пильним поглядом совісті відчуває гірке каяття.

Отже, змінювати переконання — це не завжди слабкодухість. Інколи мужністю є визнати свої помилки. Зміна тих чи інших поглядів дуже часто свідчить не про слабкість людини, а про пошук свого місця в житті, про усвідомлення нею якихось нових істин.

 

Варіант 2

Кількість слів: 181

На мою думку, самостійна й обдумана зміна переконань ніяк не є ознакою слабкості.

Адже, по-перше, люди дорослішають, набираються досвіду й інакше сприймають дійсність.

Хочеться пригадати роман німецького письменника Еріха Марії Ремарка «Повернення», у якому показано осмислення уроків війни. Герої твору — Ернст, Фердинанд, Адольф та інші — ішли на війну добровільно, без страху за своє життя, щоб відстояти в бою честь своєї держави. Багато хто загинув у тій війні, а вони повернулися. Але стали іншими, і вдома замість очікуваного визнання й шани відчули бідність і зневагу. Війна змінила світ, змінила всіх людей і їхні цінності. Ці герої зненавиділи зброю, за яку з гордістю бралися на початку війни, і владу імперії, честь якої вони віддано клялися захищати.

А по-друге, кардинальна зміна поглядів справді потребує чималих зусиль.

Яскравим прикладом є життя американського хіміка українського походження Георгія Кістяківського. У 40-х роках двадцятого століття він працював над створенням атомної бомби, але потім зумів визнати свою страшну помилку, став прихильником пацифізму й боровся проти гонки озброєнь.

Отже, зміна переконань — це не слабкість. Якщо вона є справді свідомою й виваженою, то свідчить про зміни у світі, набуття людиною досвіду.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: