Україна в Першій світовій війні (коротко)

Коротко та головне про події на території України в Першій світовій війні. Перебіг бойових дій на території України у 1914-1916 рр. ЗНО

 

Один із найбільших в історії людства конфліктів спа­лахнув у липні 1914 р., що стало результатом суперниц­тва двох воєнно-політичних блоків: Троїстого союзу (Ні­меччина, Австро-Угорщина, Італія) і Антанти (Велика Британія, Франція, Росія). Трагедія українського наро­ду полягала в тому, що вона виявилася братовбивчою: в російській армії воювали більше 3,5 млн українців, а в австро-угорській – 250 тис.

Австро-Угорщина претендувала на Поділля і Волинь, Німеччина мала інтереси на Донбасі, у Криму, Півден­ній Україні та Приазов’ї, а Росія планувала загарбати на Західну Україну.

На початковому етапі війни російська армія захопила Східну Галичину і Буковину, розбивши австрійців у Га­лицькій битві (6 серпня – 13 вересня 1914 р.). Німець­ко-австрійський контрнаступ, що розпочався у квітні 1915 р., змусив росіян відвести свої війська з Буковини та більшої частини галицьких земель. Навесні 1916 р. російській армії вдався несподіваний контрнаступ – Брусиловський прорив, завдяки якому Росія поверну­ла контроль над західноукраїнськими землями до кар­патських перевалів. Надалі військові дії на українській ділянці фронту набули позиційного характеру.

Дати

2-15 травня 1915 р. – Горлицький прорив німецько-австрій­ської армії.

22 травня – 7 вересня 1916 р. —-Брусиловський прорив.

Запам’ятайте

Українські січові стрільці (УСС) – військове з’єднання у складі австро-угорської армії, сформоване з 2,5 тис. укра­їнських добровольців у серпні 1914 р. Першим серйозним успіхом січовиків стала їх перемога над російськими части­нами у битві на горі Маківці (29 квітня – 3 травня 1915 р.).

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: