“Вишневий сад” образ Гаєва

Чехов “Вишневий сад” характеристика образу Гаєва

Гаєв Леонід Андрійович – один з головних персонажів у п’єсі «Вишневий сад» (1903), брат поміщиці Раневської. Людина “старої закалки”, як і сестра сентиментальний. Дуже переживає з приводу продажу родового маєтку і втрати вишневого саду.

За вдачею Гаєв – ідеаліст і романтик. Він не особливо пристосований до «нового» життя. Себе відносить до людей 80-х років 19 століття. Він артистичний і щирий. Може зізнатися в коханні навіть шафі, яка для нього є хранителем сім’ї майже протягом століття. Він багато говорить, часом не по суті. Потім спохвачується, що сказав недоречність, але згодом все повторює спочатку.

Він будує нереальні плани порятунку вишневого саду (раптом хто-небудь залишить їм спадщину, раптом Аня вийде заміж за багатія, раптом тітонька з Ярославля дасть їм грошей). Але цей герой і пальцем не поворухнув, щоб дійсно врятувати свій маєток, свою «батьківщину».

Після продажу вишневого саду влаштовується на роботу в банк, на що Лопахін з сумнівом зауважує: «тільки ж не всидить, ледачий дуже …»

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: