«Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» Скорочено

Валентин Чемерис «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» скорочено ви можете прочитати на нашому сайті.

 

«Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» короткий зміст

 

Повість є сатиричною і сповнена веселими курйозами, тому краще прочитати її повністю, та якщо бракує часу даний переказ «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»  можна прочитати за 10 хвилин. 

Частина перша. Дуель 

25 липня 1964 року мала відбутися дуель між Вітькою Горобцем і Петром Білим за наступними умовами: дистанція – 12 кроків, зброя – вогнепальна, право першого пострілу – Вітьта, секунданти – Федько Котигорошко та Юрко Гречаний, причина: серце Галі Козачок.

Напередодні дуелі Федько наказує Вітькові не спати цілу ніч, нічого не їсти, не переживати, що його уб’ють (вмирати ж лише раз, як каже дід Свирид). Це все Федько вичитав у книгах, він їх читав пачками, так як його старша сестра була бібліотекаром і він мав до них доступ. Федька кличе додому мати, і Вітька теж іде додому, мати його годує, прикладає гарячий пісок на живіт і він засинає. А от і сама історія кохання…

Вітьку неповних 14 років, все дитинство він товаришував з Федьком Котигорошком і Галькою Козачок, та ось в один день він побачив у ній дівчину і закохався.

Вітька зізнається Федькові, що закоханий у Гальку і останній з радістю пропонує свою допомогу у покорені серця Гальки, адже він причитав стільки книжок про любов і вважав себе знавцем-теоретиком. Федько пропонує заспівати серенаду. Спочатку він пише любовний вірш, потім «позичає» у сестри гітару та солом’яного бриля у пугала на городі у діда Свирида. Та Вітька не вміє ні писати віршів, ні співати, ні грати на гітарі. Йдуть дощі і операція відкладається, та одного вечора вони таки приходять до дому і Вітька горлопане під бренькання гітари вірша. Вони помиляються і «співають серенаду» під хатою баби Хіврі, на них кидається собака Сірко і вони тікають.

Федько вирішує, що краще надіслати вірша до газети і так зізнатися у коханні. Приходить лист від редакції, в якому просять надсилати статті про посівну, а не кохання. Лист передає Федькові Галька, так як вона влітку підробляла листоношею, і Федько їй проговорюється, що Вітька закоханий у неї.

Далі Федько вирішує за допомогою чарівного зілля приворожити Гальку до Вітьки. Приходить до глухої баби Фекли, яка дає зілля йому і Федько цілий день бігає у кущі.

Тепер Федько пропонує «вкрутити» Гальці і йти напролом. Він пише «листа, що захоплює дух» і віддає його Гальці, вона каже, щоб Вітька наніс їй візит о п’ятій.

Вітька приходить до неї, не може й слова сказати і коли починається хоч якась розмова, Галя просить «Вітюньчика» нанести діжку води, а сама зникає. Діжка виявилася на 33 відра і добре, що Федько був поряд – вони носили її до вечора і лягли спати мов мертві, адже не легке це кохання. Наступного дня було друге побачення, цього дня треба було перерубати дрова в подвір’ї, а Галька знову кудись втекла. Коли Вітька з Федьком рубали дрова, хлопці помічають, що їх Галька гуляє з Петром Білим городом і розуміють, що їх провели крізь пальці.

Тут згадуються історія їхнього села: Данило Чапля (козак, що мав довгий ніс і за це отримав таке прізвисько) закохався в Оксану, доньку шинкарки, і щоб завоювати прихильність шинкарки і потім серце Оксани пропив все своє майно у її шинку. Згодом через борги був подарований разом зі своїм хутором Оксані на її весілля з сотником.

Вітька вирішує помститися, і Федько рекомендує йому викликати Перта на дуель.

Ранком до Вітьки приходить Федько і підганяє його на дуель. Федько сам зробив самопала і каже Вітькові, що він його так забив, що хтось точно помре. На дуелі Федько пропоную Перту відмовитись від Гальки, той відмовляється. Федько дає команду стріляти, але попереджає всіх, що краще поряд з Вітьком не стояти, бо зараз рвоне. Тоді спочатку Юрко Гречаний киває п’ятами, а за ним тікає і Петро. Вітька стріляє, самопал розриває, вибиває Вітькові зуба.

На вибух прибігає міліціонер Причепа, хапає Вітьку, приводить до дільниці і замикає у камері. Потім приходе до відділку Петро з повинною. Їх замикають разом і Петро розповідає, що він був на городі з Галькою, так як сапав їй кукурудзу. Його також провели. Потім Причепа приводить Котигорошка, котрий робив підкоп у камеру до Вітьки. Причепа хоче провести хлопцям лекцію, але приходе Галя, цілує Вітьку у щоку і всі діти ідуть по домах. Вітька стає місцевим героєм у дівчачих очах.

Частина друга. Голуба куниця 

У Вітьки і Гальки побачення і похід у кіно. Федько відправляє Вітьку до місцевого цирульника – одноокий дід Левонтій, що замолоду стриг баранів на Херсонщині. Там Вітьку довго скубли, так як машинка була стара і постійно заїдала і ламалася. Також Вітька дає завдання Федькові знайти гроші на кіно. Федько набирає два десятки яєць і біжить до крамниці, але дорогою хоче заступитися за мале лоша, падає і розбиває всі яйця. Дома плаче і пере одяг, але прискакує міліціонер Причепа і дає йому карбованець за яйця, адже це його кінь налякав Федька.

Вітька збирається на побачення, але у нього немає годинника. Тому Вітька за порадою Федька бере будильника. Дорогою Вітька курить перед Галею свою першу цигарку, закашлюється і кидає її. Від цигарки загорівся тин Пріськи Деркач і Вітька з іншими селянами та пожежниками тушили його. На кіно вони запізнилися, а ще під час поцілунку акторів задзвонив будильник і кіно було зірвано. Після кіно Вітька поцілував Галю, та з’являється Федько і на тому побачення скінчилось.

Федько радить Вітькові зробити дарунок Гальці і йде красти сливи у садок до діда Свирида. Його помічають і коли він тікає, то налітає на комірника з якого починає сипатися зерно. Підходе Причепа і висловлює подяку Федькові, що той допоміг зловити злодія зерна.

Далі Федько радить Віті свататися, і йде у ролі свата до Галининої хати. Там її мати пропонує прийти з хлібом через років 10 і насипає Федькові в карман гарбузового насіння. Федько і Вітька лузають насіння і вирішують, як далі жити. Федько бере ніж, вишкрябує на дереві «Вітька + Галька» і каже, що 10 років вони почекають.

Рейтинг
( 4 оцінки, середнє 2.25 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: