Значення дитячої літератури

Яке значення дитячої літератури у вихованні дітей Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Значення дитячої літератури

Коли точно з’явилася дитяча література сказати важко.  Уже в X-XI століттях існували байки, казки, пісні, легенди, перекази і билини. Вчені вважають, що дитяча і народна література існували ще раніше, ось тільки такі матеріали до наших днів не дійшли.

В кінці XII століття казки стали записувати в рукописні збірники. Спеціально для дітей вперше стали писати на початку XVII століття. До XIX століття особливе місце в дитячому читанні належало книгам духовного читання, які включали в себе букварі та абетки. За ним дітей вчили читати. Поступово дитяча література стала носити освітній і виховний характер. З’явилася дитяча навчальна література. Щоб дітям було легко і цікаво читати, поширилося багато її жанрів і видів – повісті, казки, байки, легенди, романи, балади. Вони призначені для дітей до 15-16 років. Роль дитячої книги в житті дитини – виховати і дати освіту за допомогою художніх образів. Особливе місце в світі дитячої літератури належить Шарлю Перро, Гауфу, Андерсену, Братам Грімм, Даніелю Дефо ( «Робінзон Крузо»), Сервантесу ( «Дон Кіхот»), Свіфту ( «Подорож Гуллівера»).

Особливості дитячої літератури:

  • головна роль відводиться дітям
  • тематика твору відповідає дитячому віку
  • обсяг невеликий і багато малюнків
  • проста мова написання
  • мало описів і багато діалогів
  • багато пригод
  • мета книги – виховання
  • завжди щасливий кінець

Книги розширюють уявлення дитини про світ, знайомлять її з природою, речами, усім тим, що її оточує. Читаючи книгу дитині, батьки формують переваги і читацькі смаки. Читати з дитиною не тільки важливо, але і потрібно! Не полінуйтеся взяти книгу, сісти поруч і почитати. Якщо читати вголос систематично, то дитина з часом починає розуміти структуру твору. Вона розуміє, де початок, а де кінець, реагує на розвиток сюжету. Так Ви розвиваєте у малюка логічне мислення. Читання розширює словниковий запас, розвиває уяву, формує вміння слухати, розвиває фантазію. Це дуже важливо. Ніколи не відмовляйте дитині в прочитанні дитячої літератури вголос.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення дитячої літератури в житті людини.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: